kpb

The Doors - Night on Fire!

THE DOORS - NIGHT ON FIRE!
sobota, 14 sierpnia 2010

Polska premiera filmu dokumentalnego o legendarnej grupie The Doors (THE DOORS - HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA) jest doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie historię życia charyzmatycznego lidera zespołu oraz obejrzeć jeden z niepowtarzalnych koncertów "Doorsów". Kino Pod Baranami na ten jeden wieczór wskrzesi "Króla Jaszczura", który będzie nam przewodnikiem w niezwykłej podróży w muzyczne światy zespołu The Doors. Zapraszamy na wieczór filmowy: The Doors - Night On Fire!, podczas którego spojrzymy na fenomen zespołu z trzech odmiennych perspektyw: dokumentalisty, autora filmu fabularnego oraz uczestnika koncertu tej kultowej grupy.

Program:

19.00 THE DOORS. HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA | WHEN YOU'RE STRANGE
reż. Tom DiCillo, USA 2009, 90’

Ten film to opowieść o zespole, ale też spojrzenie na moment w historii, który nigdy się już nie powtórzył. Inspirujące, łączące w sobie różne gatunki muzyki brzmienie, prowokacyjne i bezkompromisowe utwory oraz niekwestionowana charyzma wokalisty i poety, Jima Morrisona sprawiły, że zespół The Doors odmienił nie tylko oblicze muzyki rozrywkowej, ale i popkultury. W filmie zobaczymy nigdy nie pokazywane materiały o tym znakomitym rockowym kwartecie oraz poznamy nowe fakty, potwierdzające niesłabnącą wartość ich muzyki i artystycznej spuścizny. Poznamy fascynującą historię zespołu, wyreżyserowaną przez nagradzanego scenarzystę/reżysera Toma DiCillo, a opowiedzianą głosem Johnny'ego Deppa.

21.00 THE DOORS | THE DOORS
reż. Oliver Stone, USA 1991, 134’

Oliver Stone, twórca takich filmów, jak Pluton, Urodzony 4 lipca czy JFK, przedstawia historię jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i jego charyzmatycznego lidera Jima Morrisona. Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimiego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje - od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.

23.15 THE DOORS - LIVE AT THE HOLLYWOOD BOWL 1968 - koncert
reż. Ray Manzarek, USA 1987, ok 60'

Koncert grupy The Doors zarejestrowany 4 lipca 1968. Występ kultowego zespołu odbył się w słynnym amfiteatrze Hollywood Bowl nieopodal Los Angeles.


BILETY:

bilet na 3 filmy: tylko 21 zł!

The Doors. Historia nieopowiedziana: 17 zł | 14 zł
Oliver Stone's The Doors: 14 zł | 12 zł
The Doors - koncert: 10 zł

Wydarzenie poleca portal: UWOLNIJ MUZYKĘ!Bookmark and Share

archiwum