kpb

na erkanach

Aida 14-04-2021

Aida

Jasmila Žbanić, laureatka Złotego Niedźwiedzia, podejmuje temat wojny w byłej Jugosławii, a dokładnie masakry w Srebrenicy, gdzie ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów, mężczyzn i chłopców, zostało zamordowanych przez Serbów na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych.

Pod tym samym niebem 16-04-2021

Pod tym samym niebem

Simone to zamożny chirurg, syn ocalałego z Holocaustu Żyda. Ze względu na trudną relację z ojcem, stara się zupełnie odciąć od przeszłości. Pewnego dnia zostaje świadkiem wypadku, którego ofiara ma wytatuowana na piersi swastykę. Simone staje przed moralnym dylematem.

Martin Eden 16-04-2021

Martin Eden

Intrygująca opowieść o nieoczywistym uczuciu i politycznym przebudzeniu inspirowana bestsellerem Jacka Londona. Z chwilą, gdy tytułowy bohater filmu Pietra Marcella, wywodzący się z klasy robotniczej Martin Eden, spotka na swej drodze Elenę, nie ma wątpliwości, że to miłość od pierwszego wejrzenia.

Proste rzeczy (Simple Things) 16-04-2021

Proste rzeczy (Simple Things)

Balansująca na granicy fabuły i dokumentu refleksja nad rodzinnymi relacjami i uporządkowaniem bolesnych spraw z przeszłości. Nagrodzony na Sundance Grzegorz Zariczny w umiejętny sposób zderza tu słodko-gorzką codzienność z bezmiarem uniwersalnych problemów.

Minari 23-04-2021

Minari

Nagrodzona na Sundance zaskakująca i zawadiacka, a jednocześnie pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.

Nomadland 23-04-2021

Nomadland

Nagrodzony Złotymi Globami dla najlepszego filmu i reżyserii, triumfujący na festiwalu w Wenecji NOMADLAND to trzeci film w dorobku Chloé Zhao, ze znakomitą Frances McDormand w roli kobiety, która po utracie dobytku rusza w drogę przez bezkres amerykańskiego Zachodu jako współczesny nomad.

Sweat 23-04-2021

Sweat

Trzy dni z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama.

Ludzki głos + Q&A: Almodóvar / Swinton 07-05-2021

Ludzki głos + Q&A: Almodóvar / Swinton

Wielki mistrz hiszpańskiego kina, Pedro Almodóvar, powraca w swoim pierwszym anglojęzycznym filmie LUDZKI GŁOS. W główną rolę jedna z najważniejszych współczesnych aktorek, Tilda Swinton. Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają filmowy wątek.

Najlepsze polskie krótkie metraże 2021. Vol. 1 14-05-2021

Najlepsze polskie krótkie metraże 2021. Vol. 1

Niebywale odważne, nowatorskie, prowokacyjne, poruszające tematy tabu - zestaw czterech filmów, które szturmem zdobyły festiwale filmowe w kraju i na świecie. Wsród nich: ALICJA I ŻABKA, WE HAVE ONE HEART, NOAMIA i WIELKI STRACH.

Jeźdźcy sprawiedliwości 18-06-2021

Jeźdźcy sprawiedliwości

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... . kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak.

Śniegu już nigdy nie będzie 15-09-2021

Śniegu już nigdy nie będzie

Nagrodzony w Wenecji najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet.

Poufne lekcje perskiego 15-09-2021

Poufne lekcje perskiego

Gilles, młody belgijski Żyd, podaje się za Persa, aby przeżyć w obozie koncentracyjnym, gdzie jeden z oficerów marzy o nauce języka perskiego. Gilles zaczyna udzielać Niemcowi lekcji, wymyślając na bieżąco nowe słowa. Między mężczyznami rodzi się niespodziewana więź.

Śmierć na Nilu 17-09-2021

Śmierć na Nilu

Thriller detektywistyczny w reżyserii Kennetha Branagha na motywach powieści Agathy Christie. Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy.

Nie czas umierać 02-11-2021

Nie czas umierać

25. film z serii o Jamesie Bondzie, po raz piąty z Danielem Craigiem wcielającym się w rolę agenta 007. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc.