kpb

na erkanach

Anatomia upadku

Anatomia upadku

Mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z ZAGINIONEJ DZIEWCZYNY Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji.

Best Polish Shorts i spotkanie z Dorotą Pomykałą

Best Polish Shorts i spotkanie z Dorotą Pomykałą

W programie pięć polskich krótkich metraży: ŚMIERĆ FRAJERA | TAM, GDZIE PŁACZĄ PTAKI | TRANSGRESJA | WARSZAWA, HOLANDIA | MOJE STARE. Po seansie - spotkanie z Dorotą Pomykałą, która zagrała w filmie MOJE STARE.

Bękart

Bękart

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki.

Challengers

Challengers

Wizjonerski twórca Luca Guadagnino przedstawia CHALLENGERS z Zendayą w roli Tashi Duncan, która jako złote dziecko tenisa, w wyniku kontuzji, została bezkompromisową trenerką...na korcie i poza nim.

Civil War

Civil War

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”. Fotografka wojenna Lee wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń.

Czerwone niebo

Czerwone niebo

Leon i Felix spędzają lato w położonym nad Bałtykiem letniskowym domku. Wypoczynek chcą połączyć z kreatywną pracą, której sprzyjać ma oddalone od wakacyjnego zgiełku miejsce. Leon kończy swoją drugą książkę, Felix planuje studia na Akademii Sztuk Pięknych i przygotowuje portfolio.

Cztery córki

Cztery córki

Jedna z największych niespodzianek konkursu głównego w Cannes. Połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji i psychodramy. Bohaterką jest Olfa, pochodząca z nizin matka czterech córek. Dwie najmłodsze występują w filmie, zniknięcie dwóch najstarszych jest tematem pasjonującego „śledztwa”.

Delikwenci

Delikwenci

Jeden z przebojów ostatniego festiwalu w Cannes. Ta przezabawna, nieprzewidywalna, pełna fantazji i uroku opowieść rozpoczyna się jak dramat obyczajowy o sfrustrowanym monotonną egzystencją urzędniku, by nieoczekiwanie zamienić się w rasowy kryminał o napadzie na bank.

Diuna: Część druga

Diuna: Część druga

Wyczekiwana kontynuacja nagrodzonej sześcioma Oscarami DIUNY z 2021 roku. DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA ukazuje imponującą podróż Paula Atrydy, który zawiera sojusz z Chani i Fremenami. Jednocześnie wkracza na wojenną ścieżkę, pałając żądzą zemsty na spiskowcach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny.

Dobrzy nieznajomi

Dobrzy nieznajomi

Jedna noc i spotkanie z tajemniczym sąsiadem, Harrym (Paul Mescal), całkowicie odmienia dotychczasowe życie Adama (Andrew Scott), mieszkańca opustoszałego londyńskiego bloku.

Drifter

Drifter

Dwudziesto- kilkuletni Moritz przeprowadza się razem ze swoim chłopakiem do Berlina. Kiedy Jonas niespodziewanie zrywa z nim, oszołomiony i pogubiony Moritz wyrusza najpierw na siłownię w poszukiwaniu nowych erotycznych doznań i znajomości, by potem dać się ponieść atrakcjom nocnego szaleństwa.

Eureka

Eureka

Czarno-biały western (z Chiarą Mastroianni i Viggo Mortensenem). Skąpany w czerwono-niebieskich światłach radiowozu współczesny kryminał, którego akcja rozgrywa się w rezerwacie Indian w Dakocie. I zanurzona w latach 70. przypowieść o winie, karze i gorączce złota w amazońskiej dżungli.

Fermín, glorias del tango

Fermín, glorias del tango

Zamknięty dekady temu w zakładzie psychiatrycznym Fermin wyrywa się z izolacji z pomocą ambitnego młodego lekarza, który nawiązuje z nim kontakt poprzez język argentyńskiego tanga. Podczas gdy ich relacja się pogłębia, film przenosi widzów do Buenos Aires z 1940 roku.

Kicia Kocia na pikniku

Kicia Kocia na pikniku

Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę i uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep.

Klimakteriet

Klimakteriet

Czarno-białe slow cinema z Argentyny. W życiu kobiety w średnim wieku, żony reżysera teatralnego, pojawiają się dwa nieoczekiwane zjawiska. Jednym z nich jest menopauza, drugim – młoda aktorka, z którą współpracuje jej mąż.

Kobieta z... (Woman of...)

Kobieta z... (Woman of...)

Opowieść o Anieli Wesoły i jej zwyczajnym życiu – dorastaniu w małym miasteczku, pracy, miłości, ślubie i rodzinie. Bohaterka filmu jednak nie może być w pełni sobą, bo urodziła się w męskim ciele. Jakich dokona wyborów? Czy będzie gotowa poświęcić wszystko, by móc żyć normalnie?

Kokomo City

Kokomo City

Reżyserka D. Smith Burząc martyrologiczny schemat, przez który zwykle opowiadane są historie trans kobiet, mówi o nierozerwalnym suple płci i rasy, nie tylko w relacjach z mężczyznami, ale też między córkami a matkami, które muszą pogodzić się ze „stratą” synów.

Lekcja tanga

Lekcja tanga

Nastrojowy film wybitnej reżyserki, Sally Potter. W podróży do Paryża, Sally, reżyserka filmowa poznaje Pabla, nauczyciela tanga. Argentyńczyk udziela jej lekcji tańca, jednak Sally wkrótce musi wracać do Londynu. Bohaterowie spotykają się ponownie w Buenos Aires...

Niebo nad Berlinem

Niebo nad Berlinem

Głównymi bohaterami są aniołowie stróże, przyjazne niewidzialne istoty w prochowcach, które słuchają myśli śmiertelników i próbują ich pocieszyć. Jeden z nich, Damiel (Bruno Ganz), pragnie stać się człowiekiem po tym, jak zakochuje się w pięknej artystce trapezowej Marion (Solveig Dommartin).

Pamięć

Pamięć

Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane życie - córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul. Niespodziewane spotkanie będzie miało głęboki wpływ na ich oboje, otwierając drzwi do przeszłości.

Perfect Days

Perfect Days

Hirayama jest samotnym dojrzałym mężczyzną, który sprząta toalety publiczne w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Kamera z uwagą przygląda się jego codziennym rytuałom: porannemu przygotowywaniu się do wyjścia, wykonywanej z niezwykłą starannością pracy, wizytom w miejskiej łaźni czy ulubionym antykwariacie.

Perfect Days (SMAK)

Perfect Days (SMAK)

Hirayama jest samotnym dojrzałym mężczyzną, który sprząta toalety publiczne w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Kamera z uwagą przygląda się jego codziennym rytuałom: porannemu przygotowywaniu się do wyjścia, wykonywanej z niezwykłą starannością pracy, wizytom w miejskiej łaźni czy ulubionym antykwariacie.

Pina (3D)

Pina (3D)

Hołd złożony przez Wima Wendersa twórczości tancerki i choreografki Piny Bausch i hymn na cześć sztuki. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki, poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu.

Pokój nauczycielski

Pokój nauczycielski

Carla jest młodą i zaangażowaną nauczycielką w berlińskim gimnazjum. Podczas lekcji, którą prowadzi, jeden z uczniów zostaje wywołany z klasy, ponieważ jest podejrzany o kradzież pieniędzy. Chłopak jest synem tureckich emigrantów i nie przyznaje się do winy.

Przebudzone

Przebudzone

Kobieca historia miłosna w nieziemskim stylu. Dwie młode dziewczyny, które zmagają się z wewnętrznymi demonami, ulegają zatruciu tlenkiem węgla na pierwszej randce. Gdy obie zapadają w śpiączkę, ich dusze muszą nauczyć się kochać, by zyskać nową szansę na życie.

Queendom

Queendom

Magnetyczny portret 21-letniej drag queen. Gena wygląda jak wystylizowana rzeźba – z taśmy klejącej, śmieci i kosmetyków do makijażu tworzy sugestywne i mroczne kreacje, w których pojawia się w przestrzeni publicznej i na swoich social mediach.

Ręce do góry (Hands up!)

Ręce do góry (Hands up!)

Po dziesięciu latach spotykają się na zjeździe absolwenci Akademii Medycznej. Brak tylko jednego z nich. Przysłał depeszę. Nadawca jest lekarzem na wsi, prowokuje kolegów do złożenia mu wizyty. Kilkoro z nich decyduje się na wyjazd, ale po to, by mu - jak mówią - skuć mordę.

Rosalie

Rosalie

Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia.

Samsara

Samsara

Nagrodzona na festiwalu w Berlinie duchowa podróż po Laosie. Snując oniryczną opowieść o młodych buddyjskich mnichach, hiszpański reżyser Lois Patiñ zanurza się w bujnej naturze, która staje się kolejnym bohaterem tego oddziałującego na zmysły filmu.

Sokół maltański

Sokół maltański

Grupa podejrzanych osobników nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć drogocenny skarb - wysadzaną klejnotami statuetkę sokoła. Detektyw Sam Spade (Humphrey Bogart) za wszelka cenę pragnie dowiedzieć się, dlaczego tak bardzo zależy im na jej zdobyciu - i kto stoi za zamordowaniem jego partnera.

Strefa interesów

Strefa interesów

Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) i czwórką dzieci mieszkają w przestronnym, czystym domu z ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, w weekendy lubią popływać kajakami. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki.

Tango Libre

Tango Libre

TANGO LIBRE opowiada o kobiecie odwiedzającej w więzieniu męża i kochanka. Jej częste wizyty śledzi strażnik więzienny JC, który poznaje Alice na kursie tanga. JC z rosnącą fascynacją obserwuje kobietę, której uczucia podzielone są między dwóch mężczyzn.

Wśród wyschniętych traw

Wśród wyschniętych traw

Główny bohater Samet wraca do zanurzonej w śniegu anatolijskiej wioski, gdzie jest nauczycielem plastyki. Czuje się lepszy niż wszyscy wokół niego, czeka na awans, tymczasem zostaje oskarżony przez dwie uczennice o niewłaściwe zachowanie…

Wyrok

Wyrok

Z powodu awaryjnej sytuacji w rodzinie, Mo i Hisham są zmuszeni wrócić ze Stanów Zjednoczonych do Egiptu. Tu nie mogą przyznać, że są parą, a w Mo budzą się demony przeszłości.