kpb

na erkanach

Boscy

Boscy

Zdobywczyni Oscara – Penelope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej i ostrej jak brzytwa komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu.

Buzz Astral (Lightyear)

Buzz Astral (Lightyear)

Nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki - aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów.

Downton Abbey: nowa epoka

Downton Abbey: nowa epoka

Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy sie o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty.

Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę (The Day I Found A Girl In The Trash)

Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę (The Day I Found A Girl In The Trash)

W niedalekiej przyszłości zobojętniały aktywista ogłasza, że popełni samobójstwo w proteście przeciwko panującemu w Polsce niewolnictwu. Porzucona w śmieciach dziewczyna niweczy jego plany.

Elvis

Elvis

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks).

Ennio

Ennio

Dokument zaprasza w podróż do życia prywatnego i artystycznego wspaniałego kompozytora - Ennio Morricone. Zawiera obszerne wywiady przeprowadzone przez Giuseppe Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Maestra.

Kolano Ahed (Ahed's Knee)

Kolano Ahed (Ahed's Knee)

Z ducha punkowy manifest, parzący w sumienie jak słońce w sercu pustyni. Nadav Lapid, twórca nagrodzonych Złotym Niedźwiedziem SYNONIMÓW, wchodzi w sam środek narodowego konfliktu, w którym dialog przestaje być możliwy, a strategiczne pozycje już dawno zostały obsadzone.

Księgarnia w Paryżu

Księgarnia w Paryżu

Romantyczny dramat w reżyserii Sergio Castellitto, który wciela się też tu w główną rolę. Partneruje mu znakomita francuska aktorka Bérénice Bejo, nominowana m.in. do Oscara za drugoplanową rolę w filmie ARTYSTA.

Między dwoma światami

Między dwoma światami

Ceniona pisarka Marianne Winkler (w tej roli gwiazda francuskiego kina Juliette Binoche) swą najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, która jest następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta zatrudnia się jako sprzątaczka.

Paryż, 13. dzielnica

Paryż, 13. dzielnica

Przyjęte z entuzjazmem w Cannes dzieło Jacquesa Audiarda to zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje legendę Paryża jako stolicy miłości i seksu.

Sekret Madeleine Collins

Sekret Madeleine Collins

Judith prowadzi podwójne życie. W Szwajcarii wychowuje z Abdelem małą córeczkę; we Francji z Melvilem ma dwóch starszych synów. Dwa różne światy, które zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli.

Top Gun Maverick

Top Gun Maverick

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Staje na czele spec-grupy pilotów szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było.

Wielkie piękno

Wielkie piękno

Uhonorowana m.in. Oscarem, Złotym Globem i Europejską Nagrodą Filmową, historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, utraconą młodość.

Yang

Yang

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia.