kpb

Baranki w pieluchach - Kocham cię od tak dawna

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

15 października zapraszamy na pokaz obsypanego nagrodami francuskiego dramatu KOCHAM CIĘ OD TAK DAWNA!

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 15 października, godz. 11.00

KOCHAM CIĘ OD TAK DAWNA
| IL Y A LONGTEMPS QUE JE T'AIME
reż. Philippe Claudel, Francja/Niemcy 2008, 115'

Nagrody BAFTA 2009: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
- nominacje: najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca (Kristin Scott Thomas), najlepszy scenariusz
Złote Globy 2009 - nominacje: najlepszy film zagraniczny, najlepsza aktorka w filmie dramatycznym
Cezary, Nagrody Francuskiej Akademii Filmowej 2009: najlepszy debiut reżyserski, najlepsza kobieca rola drugoplanowa (Elsa Zylberstein)
- nominacje: najlepszy film, najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca 
MFF w Berlinie 2008: Nagroda Jury Ekumenicznego i Nagroda Reader Jury "Berliner Morgenpost"
Europejskie Nagrody Filmowe 2008: najlepsza aktorka (Kristin Scott Thomas)

Głośny pełnometrażowy debiut francuskiego pisarza Philippe'a Claudela.
W filmi wystąpiły Kristin Scott Thomas (Zaklinacz koni, Nie mów nikomu, Kochanice króla) i Elsa Zylberstein (Czas odnaleziony, Modigliani, pasja tworzenia).
 
Juliette (Kristin Scott Thomas) spędziła w więzieniu 15 lat. Po wielu latach życia w zamknięciu, niespecjalnie wyobraża sobie powrót do rzeczywistości. Jest samotna i przestraszona, a jednocześnie dumna i chłodna. Namiętnie pali papierosy. Skrywa w sobie tajemnicę, której nie zaakceptowali nawet najbliżsi.

Juliette przez cały czas odsiadywania wyroku nie miała kontaktu z żadnym z członków swojej rodziny. Została wykluczona i wykreślona, zdana sama na siebie. Nauczyła się z tym żyć - nie potrzebuje nikogo i niczego. Kiedy pod swój dach przygarnia ją Lea, młodsza siostra, Juliette wcale nie czuje wdzięczności. Dzięki czułości Lei i jej rodziny początkowa niechęć i dystans znikają, a kobieta zaczyna wracać do normalnego życia. Ożywają wspomnienia i skrywane marzenia. Juliette uczy się rozmawiać z ludźmi, zdobywa pracę i oswaja się z rzeczywistością. Spod grubego pancerza, pod którym się schowała, przeziera bardzo wrażliwa i potrzebująca miłości istota.

Absolutnie pochłaniający. Variety

Kristin Scott Thomas zagrała rolę życia. Jest hipnotyzująca! The London Paper

Francuski klasyczny vintage, fascynujący, poruszający, ekscytujący, bez wątpienia także ze względu na główną aktorkę, docenioną międzynarodowymi nagrodami. Daily Mail


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness  Sklep Naturalny Baby Shower   Mali Turyści   
Bookmark and Share

archiwum