kpb

Dojrzałe Kino: Zabierz mnie na księżyc

DOJRZAŁE KINO:
ZABIERZ MNIE NA KSIĘŻYC (reż. Greg Berlanti)
środa, 17 lipca 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14512_0.jpg

Zabawna i stylowa komedia rozgrywająca się na tle historycznego wydarzenia jakim było lądowanie Apollo 11 na Księżycu. Film Zabierz mnie na księżyc będzie można zobaczyć w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Pokaz w środę, 17 lipca, tradycyjnie o godzinie 11.00, poprzedzi prelekcja.

6% Amerykanów wierzy, że lądowanie na Księżycu zostało sfałszowane. Niektórzy za twórcę sfabrykowanego nagrania uznają Stanleya Kubricka, który dowiódł swoich technicznych umiejętności rok wcześniej filmem 2001: Odyseja kosmiczna. Do tej teorii spiskowej w komediowej konwencji odwołuje się Zabierz mnie na księżyc (reż. Greg Berlanti) - premierowa nowość, która opowiada o programie Apollo i walce NASA o lądowanie na Srebrnym Globie. Główną bohaterką jest specjalistka od marketingu (w tej roli Scarlett Johansson), która zostaje zatrudniona, aby naprawić publiczny wizerunek NASA. Jej pomysły budzą opór dyrektora agencji, odpowiedzialnego za wystrzelenie historycznej rakiety (Channing Tatum). Autorem zdjęć jest pochodzący z Polski operator Dariusz Wolski.

Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:
ZABIERZ MNIE NA KSIĘŻYC | FLY ME TO THE MOON
(Greg Berlanti) US/GB 2014, 130’


Kelly Jones, specjalistka od marketingu (Scarlett Johansson) zostaje zatrudniona, aby naprawić publiczny wizerunek NASA. Zaczyna działać i iskry lecą we wszystkich kierunkach, Kelly sieje spustoszenie. Szefem odpowiedzialnym za wystrzelenie rakiety jest Cole Davis (Channing Tatum). Kiedy Biały Dom uznaje, że misja jest zbyt ważna, aby miała zakończyć się niepowodzeniem, Jones otrzymuje polecenie zorganizowania fałszywego lądowania na Księżycu w ramach wsparcia. I zaczyna się prawdziwe odliczanie...

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14220_2.jpg   

    

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum