kpb

Wredne liściki - pokazy przedpremierowe (MOS)

WREDNE LIŚCIKI (reż. Thea Sharrock)
pokazy przedpremierowe

sobota, 20 lipca 2024, godz. 20.30
Małopolski Ogród Sztuki

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14447_4.jpg

Wredne liściki to błyskotliwa i zabawna historia prawdziwej plotki, która rozpaliła całą Anglię. Film ze świetnymi rolami Olivii Colman i Jessie Buckley będzie można zobaczyć przedpremierowo w programowanej przez nas sali Małopolskiego Ogrodu Sztuki w sobotę, 20 lipca.

Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith…

Wredne liściki to pełen uroku i humoru film osadzony na angielskiej prowincji w latach 20. poprzedniego wieku. Jego akcja inspirowana jest prawdziwym skandalem, który na początku XXI wieku pojawił się na nagłówkach największych brytyjskich gazet.

Gwiazdami komedii Wredne liściki są dwie znakomite aktorki: Olivia Colman (Faworyta, Ojciec) i Jessie Buckley (Men, Może pora z tym skończyć), które w 2021 roku spotkały się już na planie filmu Córka. Ponadto w obsadzie są: Anjana Vasan, Timothy Spall, Gemma Jones i Eileen Atkins.

Zdjęcia do produkcji powstawały w malowniczych miasteczkach Arundel i Worthing, a ich autorem jest doświadczony operator Ben Davis (Duchy Inisherin, King's Man: Pierwsza misja, Eternals).

HARMONOGRAM PROJEKCJI:
sobota, 20 lipca, godz. 20.30
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

BILETY:
28 zł (normalny)
24 zł (ulgowy)
20 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
WREDNE LIŚCIKI | WICKED LITTLE LETTERS
(Thea Sharrock) GB/US/FR 2024, 100’


Farsa i skandal są osią tej zabawnej komedii kryminalnej opartej na absolutnie nieprawdopodobnej, choć prawdziwej historii. Konserwatywna Edith Swan (Olivia Colman) jest sąsiadką ordynarnej imigrantki z Irlandii, Rose Gooding (Jessie Buckley). Pewnego dnia kobieta otrzymuje list, który ma wyraźny podtekst seksualny. Podobne listy dostali również inni mieszkańcy miasteczka. Pierwszą podejrzaną jest oczywiście Rose, która staje się obiektem zainteresowania lokalnej policjantki, Gladys Moss (Anjana Vasan).

ZWIASTUN:WCZEŚNIEJSZE POKAZY:
piątek, 21 czerwca 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

sobota, 29 czerwca 2024, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

środa, 3 lipca 2024, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

poniedziałek, 8 lipca 2024, godz. 18.00
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

środa, 10 lipca 2024, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

Repertuar:

Sobota 20 lipca // Saturday, July 20

Bookmark and Share

archiwum