kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Królestwo zwierząt

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #341
KRÓLESTWO ZWIERZĄT
(reż. Thomas Cailley)

pokaz z dyskusją
czwartek, 20 czerwca 2024, godz. 22.15
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14438_0.jpg

20 czerwca zapraszamy na Studencki Nocny Klub Filmowy z francuskim filmem science-fiction, który rozgrywa się w świecie wyniszczonym przez epidemię zmieniającą ludzi w zwierzęta. Królestwo zwierząt to nagrodzony pięcioma Cezarami przebój, który zobaczyło we francuskich kinach ponad milion widzów! Pokaz poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 18 zł.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do nocnej dyskusji w studenckim gronie.

BILETY dla studentów: 18 zł

O FILMIE:
KRÓLESTWO ZWIERZĄT | LE RÈGNE ANIMAL
(Thomas Cailley) FR 2023, 128’Cezary 2024: Najlepsza muzyka filmowa (Andrea Laszlo De Simone), Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze kostiumy (Ariane Daurat), Najlepsze zdjęcia (David Cailley), Najlepszy dźwięk (Fabrice Osinski, Matthieu Fichet, Niels Barletta, Raphael Sohier)
MFF w Cannes 2023: Udział w konkursie Un Certain Regard
MFF w Palm Springs 2024: Nagroda New Voices/New Visions
Nagrody Lumiere 2024: Najlepszy reżyser


Najnowszy film Thomasa Cailleya (Miłość od pierwszego ugryzienia). Nagrodzony pięcioma Cezarami przebój, który zobaczyło we francuskich kinach ponad milion widzów.

W niedalekiej przyszłości przez ludzką populację przetacza się epidemia niewyjaśnionych mutacji genetycznych. Za ich sprawą niektórzy zaczynają coraz bardziej upodabniać się swoim wyglądem i zachowaniem do zwierząt. Te obdarzone nadludzkimi umiejętnościami hybrydy uznawane są za zagrożenie i izolowane w specjalnych ośrodkach. Jedną z osób dotkniętych taką mutacją jest Lena - żona Françoisa. Na wieść o wypadku konwoju w dzikiej części lasu i ucieczce transportowanych w nim hybryd, mężczyzna wspólnie ze swoim 16-letnim synem Emilem wyrusza na desperackie poszukiwanie swojej partnerki. Będzie to wyzwanie zarówno dla ojcowskiej relacji Françoisa ze swoim dzieckiem, jak również dla całej trójki jako rodziny. Czeka ich prawdziwe emocjonalne trzęsienie ziemi, które wystawi wszystkich na próbę.

W rolach głównych wystąpili: Romain Duris (W rytmie serca, Heartbreaker. Licencja na uwodzenie), Adèle Exarchopoulos (Życie Adeli – Rozdział 1 i 2) i Paul Kircher (Mała lekcja miłości).


ZWIASTUN:


PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

Repertuar:

Czwartek 20 czerwca // Thursday, June 20

Bookmark and Share

archiwum