kpb

Baranki w pieluchach - Strasznie szczęśliwi

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

16 kwietnia
zapraszamy na duńską groteskę STRASZNIE SZCZĘŚLIWI, nagrodzoną Kryształowym Globem w Karlowych Warach!

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 16 kwietnia, godz. 11.00


STRASZNIE SZCZĘŚLIWI | FRYGTELIG LYKKELIG
reż. Henrik Ruben Genz, Dania 2008, 90'

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2008: Grand Prix - Kryształowy Glob
Nagrody Duńskiej Akademii Filmowej Robert 2009: najlepszy film 
najlepszy reżyser, najlepszy aktor - Jakob Cedergren, najlepsza aktorka - Lene Maria Christensen, najlepszy scenariusz - Dunja Gry Jensen i Henrik Ruben Genz, najlepsze zdjęcia - Jørgen Johansson, najlepsza piosenka - „Riders of the Freeway” w wykonaniu Kiry

Robert, młody policjant z Kopenhagi zostaje dyscyplinarnie przeniesiony do małego miasteczka na południu Danii. Błoto, krowy i gumiaki - czego więcej może spodziewać się wielkomiejski funkcjonariusz policji w ponurej miejscowości położonej nad grząskim bagnem? Okazuje się jednak, że pozornie ciche i spokojne miejsce kryje w sobie mroczne tajemnice.

Według jego mieszkańców, stróż prawa powinien lubić piwo, grać w karty, a przede wszystkim być... miejscowym, bo tutaj nowi przybysze, którzy nie pasują do otoczenia, prędzej czy później znikają. Spokoju pilnuje tu ksiądz, właściciel sklepu i lekarz, który na każdy kłopot znajduje lekarstwo. Początkowo Robert stara się zaprowadzić w miasteczku porządek, ale na jego drodze staje tajemnicza i ponętna Ingelise, żona najgroźniejszego człowieka w okolicy. Młody policjant będzie musiał przekonać się, jak smakuje uczucie „strasznego szczęścia”.

Strasznie szczęśliwi to film straszny i śmieszny, wesoły i smutny zarazem. Obraz, który łączy w sobie elementy czarnej komedii, dramatu, thrillera, a nawet westernu. W brawurowy sposób łamie filmowe konwencje i wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom gatunkowym.

Reżyser o filmie: Historia rozgrywa się wokół bagien. Zawsze chciałem sfilmować duńskie bagna, ponieważ ten krajobraz wywarł na mnie największe wrażenie. Nagle pojawiła się opowieść, w której miejsca były czymś więcej niż tylko efektownym tłem, gdzie przyroda odgrywała rolę drugiego narratora.  Ta ciemna, nieprzyjazna przestrzeń jest odzwierciedleniem bohaterów, poznajemy ich poprzez sposób, w jaki funkcjonują w swoim otoczeniu. Ludzie w małych miasteczkach kierują się swoimi własnymi zasadami, które mogą czasem wydawać się absurdalne. Podobnie jak krajobraz, ich zachowanie może być odbierane przez obcych jako wrogie. Oczywiście zwykle nie wrzucamy obcych do bagna na południu Danii, przynajmniej nie częściej, niż robi się to gdzie indziej.


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub Kangura Młyn Fitness Sklep Naturalny
Bookmark and Share

archiwum