kpb

Baranki Dzieciom: Reksio - pokaz bajek i warsztaty muzyczne

BARANKI DZIECIOM: REKSIO
pokaz bajek i warsztaty muzyczne
niedziela, 28 stycznia 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


W niedzielę, 28 stycznia, zapraszamy na kolejną odsłonę bajkowych poranków dla najmłodszych. Na ekranie zestaw czterech odcinków o przygodach Reksia - psiaka uwielbianego przez wiele pokoleń. Po pokazie odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi Maciej Trifonidis.

W ramach najbliższej odsłony Baranków Dzieciom, mali widzowie zobaczą cztery odcinki serii Reksio, w których kultowy bohater uczy się śpiewać, tworzy własną orkiestrę i poznaje nowych przyjaciół. Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach muzycznych, pod okiem kompozytora i multiinstrumentalisty Macieja Trifonidisa.


BILETY: 18 zł


Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.


W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.


PROGRAM:
POKAZ BAJEK (czas trwania: 39’)

REKSIO – zestaw bajek


REKSIO ŚPIEWAK
(Lechosław Marszałek) PL 1975
Reksio, słysząc dźwięki skrzypiec, a potem fortepianu, próbuje śpiewać. Początki są wielce nieporadne, ale z czasem piesek radzi sobie coraz lepiej.

REKSIO KOMPOZYTOR
(Józef Ćwiertnia) PL 1979
Z okazji rocznicy urodzin klaczy Lawinii Reksio komponuje utwór muzyczny, który zostaje wykonany przez orkiestrę złożoną z podwórkowych zwierząt.

REKSIO I ŚWIERSZCZ
(Halina Filek-Marszałek) PL 1982
Reksio nie może słuchać śpiewu ptaków, bo przeszkadza mu dziwny dźwięk. W poszukiwaniu źródła tego dźwięku demoluje swoją budę. Okazuje się, że to głos świerszcza. Kiedy jednak przychodzi zima, a koło budy wyje wiatr, granie świerszcza wprowadza Reksia w przyjemny nastrój.

REKSIO I DZIĘCIOŁ
(Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra) PL 1988, 8'
Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

 

WARSZTATY MUZYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty muzyczne poprowadzi Maciej Trifonidis - kompozytor, multiinstrumentalista, producent radiowy, telewizyjny i muzyczny; pisarz, wydawca, animator kultury. Założyciel i lider zespołów: TRIFONIDIS ORCHESTRA, 3275 kg ORCHESTRA, Tricphonix, Trifonidis POLIN Projekt, Trifonidis „Motion Pictures” Project, 15 cm above the ground, oraz zespołów/orkiestr warsztatowych, edukacyjnych. Współtwórca formacji Horny Trees. Właściciel wydawnictwa SlowdownRecords.

Na muzykę Macieja Trifonidisa wpływ ma wiele czynników, między innymi fascynacja muzyką etniczną i instrumentami ludowymi, dzieciństwo spędzone w Afryce Północnej (Tripolis, Libia), w środowisku multikulturowym, tworzonym przez obywateli Turcji, Pakistanu, Indii, Bangladeszu, Korei, Wietnamu, Algierii, Tunezji, Sudanu, liczne podróże oraz polsko-greckie korzenie. Zetknięcie z tą wielokulturowością jest wyczuwalne w kompozycjach, melodyce oraz sposobie komponowania.

 


 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum