kpb

Kos - pokazy przedpremierowe

KOS (reż. Paweł Maślona)
pokazy przedpremierowe
sobota-niedziela, 6-7 stycznia 2024, godz. 18.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14018_2.jpg

Brawurowa wizja polskiej historii, której nie powstydziłby się sam Quentin Tarantino. Osadzony pod koniec XVIII wieku film Kos Pawła Maślony był głównym triumfatorem festiwalu w Gdyni w 2023 roku. Film będzie można zobaczyć u nas przedpremierowo 6 i 7 stycznia.

Obsypany nagrodami na festiwalu w Gdyni Kos w reżyserii Pawła Maślony to żonglujący gatunkami i motywami film, który przywołuje twórczość Quentina Tarantino. Twórcy przedstawiają w nim brawurową wizję polskiej przeszłości - pełną imponujących sekwencji akcji i trafnych przemyśleń o naszych narodowych wadach. To inteligentna farsa z błyskotliwymi, pełnymi humoru dialogami, którą ogląda się z zapartym tchem.

Od dziecka kochałem kino gatunkowe: westerny, kino noir, thrillery, kino zemsty. Już jako filmowiec, napisałem z Marcinem Wroną horror Demon, który on później nakręcił i jeszcze jeden film – kryminał Mord, którego już nie zdążył zrobić. Zawsze ciągnęło mnie do wymyślonych światów, a gatunek zawsze zapewnia pewien cudzysłów – pozwala na to, żeby przynajmniej trochę uciec od realizmu. Od dawna też chodziła za mną idea nakręcenia filmu gatunkowego, który zmierzyłby się z tematem pańszczyzny - tłumaczy genezę filmu reżyser, Paweł Maślona.

W znakomitej obsadzie filmu są: Bartosz Bielenia, Jason Mitchell, Robert Więckiewicz, Agnieszka Grochowska, Andrzej Seweryn oraz Jacek Braciak jako Tadeusz Kościuszko.

Wcześniejszy film Pawła Maślony - eklektyczny Atak paniki - można nadrobić online w E-Kinie Pod Baranami.

BILETY:
26 zł (normalny)
21 zł (ulgowy)
18 zł (klubowy/senior)

O FILMIE:
KOS | SCARBORN
(Paweł Maślona) PL 2023, 118’47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych: Złote Lwy - Najlepszy film (Paweł Maślona)
Nagrody specjalne - Nagroda Dziennikarzy (Paweł Maślona), Nagroda Jury Młodzieżowego (Paweł Maślona), Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą (Paweł Maślona), Nagroda Sieci Kin Studyjnych (Paweł Maślona)
Nagrody indywidualne - Najlepsza drugoplanowa rola męska (Robert Więckiewicz), Nagroda za reżyserię obsady filmu pełnometrażowego (Paweł Maślona - Nadia Lebik), Najlepsza charakteryzacja (Aneta Brzozowska), Najlepszy montaż (Piotr Kmiecik)


Kos to ostra jak szabla, porywająca i nowoczesna, wypełniona wartką akcją i emocjami uniwersalna opowieść o ludziach, którzy w imię wolności i równości, pokonali wzajemne uprzedzenia i dzielące ich różnice.

Wiosna 1794 roku. W Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tropem Kościuszki, wraz z listem gończym, podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

Polska premiera: 26 stycznia 2024

ZWIASTUN:


PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum