kpb

Dojrzałe Kino - powitanie Nowego Roku: Ferrari

DOJRZAŁE KINO - powitanie nowego Roku:
FERRARI (reż. Michael Mann)
środa, 3 stycznia 2024, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_14017_0.jpg

Adam Driver jako wielki Enzo Ferrari i Penélope Cruz w roli jego żony w nowym filmie Michaela Manna. W środę, 3 stycznia podczas pierwszego w nowym roku pokazu cyklu Dojrzałe Kino, seniorzy zobaczą film Ferrari - pasjonującą historię jednej z największych postaci w dziejach motoryzacji. Pokaz poprzedzi prelekcja, a zwieńczy dyskusja, którą poprowadzi red. Maria Malatyńska.

Gospodynią spotkania wokół filmu będzie red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek oraz lampka wina musującego na powitanie Nowego Roku.


BILETY dla seniorów: 18 zł


O FILMIE:
FERRARI | FERRARI
(Michael Mann) US 2022, 130’MFF w Wenecji - Biennale Cinema 2023 - nominacje: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Michael Mann)

Były kierowca rajdowy Enzo Ferrari jest w najtrudniejszym momencie swojego życia. Firma, którą od 10 lat buduje wraz z piękną żoną, Laurą stoi u progu bankructwa. Na szczęśliwym dotąd życiu rodzinnym tragicznym cieniem kładzie się śmierć syna. W tej sytuacji Enzo decyduje się postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie. Liczącym ponad 1500 kilometrów rajdzie przez całe Włochy, znanym jako Mille Miglia. Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy. Przegrana oznacza stratę wszystkiego.

ZWIASTUN:

 
 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum