kpb

Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami (2022/2023)

MŁODZI AMBASADORZY
Kina Pod Baranamihttps://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_0.jpg


W listopadzie 2022 roku swoje działania rozpoczęli Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami. To grupa 17 uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych, którzy śledzą filmowe nowości, angażują się w życie naszego Kina oraz kształtują jego działalność.


Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami zostali wyłonieni w procesie rekrutacji na początku bieżącego roku szkolnego. Liczba chętnych do udziału w programie przerosła nasze oczekiwania - otrzymaliśmy niemal 50 zgłoszeń! To właśnie z tego grona wyłoniliśmy 17 uczniów i uczennic krakowskich szkół ponadpodstawowych, którzy oczarowali nas swoim lekkim piórem, spojrzeniem na kino oraz miłością do filmów.


Ambasadorzy pomagają nam dostosowywać ofertę do oczekiwań młodych widzów oraz promują kinowe wydarzenia wśród rówieśników - zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ambasadorzy otrzymują wejściówki na seanse, kinowe gadżety i zniżki w miejscach partnerskich. Mają również możliwość poznania naszego Kina od wewnątrz i zdobycia praktycznej wiedzy na temat jego funkcjonowania.


Program Młodzi Ambasadorzy Kina Pod Baranami realizowany jest w tym roku po raz pierwszy. Kolejny nabór planowany jest w październiku 2023.


Oficjalny hasztag Młodych Ambasadorów: #ambasadorzyKPBW gronie Młodych Ambasadorów w roku szkolnym 2022/2023 znaleźli się:

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_3.jpgIgor Bil
Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego. Laureat III miejsca Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej i członek Jury Młodych na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Poza filmami interesuje się koszykówką, XX-wieczną literaturą oraz historią najnowszą.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_4.jpgZuzanna Dudziak
Uczennica Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego nr 4. Jej pasją jest poznawanie świata, różnych kultur, kinematografia i psychologia. Ulubiony reżyser to Wong Kar-Wai.
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_5.jpgEryk Kapelko
Uczeń XLII Liceum Ogólnokształcącego. Bardzo ceni twórczość Takashiego Miike, trylogię Qatsi i lubi, kiedy akcja w filmie jest powolna. Jego lista filmów do obejrzenia jest kilkakrotnie dłuższa od tego, co dotychczas widział, ale cały czas stara się nadrabiać.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_6.jpgKlaudia Kicińska
Uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego. Uważa, że jest artystyczną duszą. Jej pasją jest taniec, który stał się jedną z ważniejszych rzeczy w jej życiu. Pierwsze kroki na scenie stawiała, gdy miała 6 lat. Montuje filmiki z ważnych momentów z życia, dzięki czemu może je wspominać, kiedy tylko zapragnie.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_7.jpgNadia Kita
Uczennica V Liceum Ogólnokształcącego. W wolnym czasie uwielbia czytać książki, zwłaszcza literaturę piękną, oglądać filmy, seriale i rysować. Interesują ją typy osobowości MBTI, sama ma INFJ i kocha analizować postacie fikcyjne, by zobaczyć do jakiego typu należą.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_8.jpgRóża Kwiecińska
Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego. Swoją przyszłość wiąże z filmem - po skończeniu liceum planuje wyjechać i zacząć studia filmoznawcze. Uwielbia kina studyjne, knajpki na Kazimierzu i książki, szczególnie literaturę Beat Generation.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_26.jpgOlga Pabisek
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego. Pasjonatka filmu i kultury antycznej. Przewodnicząca i założycielka szkolnego kółka filmowego. W wolnym czasie ogląda, analizuje i tworzy filmy. W przyszłości widzi siebie pracującą na planie filmowym.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_10.jpgJagoda Paryła
Uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się popkulturą, modą oraz sztuką. Nałogowo czyta książki, a w wolnym czasie piecze, troszkę pisze (zależy od pogody) oraz chodzi po Krakowie, odkrywając klimatyczne kawiarnie.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_11.jpgJulia Pazdro
Uczennica XXVII Liceum Ogólnokształcącego. Nie zna się na świecie filmowym, ale nie przeszkadza jej to w oglądaniu każdej nowej produkcji która ją zaciekawi. Jest typowym “humanem”. Kocha literaturę i romantyzowanie życia w małych krakowskich kawiarniach.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_12.jpgJakub Piskorz
Uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się w głównej mierze filmami Paula Thomasa Andersona, ale uwielbia również sci-fi i fantasy. Poza oglądaniem filmów, słucha dużo muzyki, rysuje, kolekcjonuje Lego, a w wolnym czasie jeździ na rowerze.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_13.jpgKatarzyna Przybyła
Uczennica Społecznego Liceum Ogólnokształcącego DaVinci. Lubi czytać książki, oglądać ciekawe filmy i strzelać z łuku. W wolnym czasie wymyśla i zapisuje różne historie. W przyszłości chciałaby zostać reżyserem filmowym. Od drugiego roku życia wolontariuszka WOŚP.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_14.jpgSzymon Skóra
Uczeń Liceum Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego. Członek zespołu projektu społecznego o nazwie „Wymiana międzypokoleniowa”. Ambitny i chętny do podejmowania nowych wyzwań. Interesuje się literaturą, sztuką performance’u oraz muzyką.


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_15.jpgIga Szumilas
Uczennica XIII Liceum Ogólnokształcącego. Interesuje się nauką i sztukami walki, a w przerwach między obliczaniem X jeździ na deskorolce.
https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_16.jpgKarol Urbański
Uczeń V Liceum Ogólnokształcącego. Pasjonat historii i nauk społecznych. Wolny czas dzieli między teatr, curling i rozgrywki airsoftowe. Uwielbia odkrywać nowe światy podróżując, czytając komiksy oraz oglądając filmy i seriale.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_27.jpgJakub Wójcikiewicz
Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego. Filmem interesuje się już od paru lat, preferuje filmy z minionego wieku, szczególnie pierwszej połowy. Popijając Dr. Pepper wymyśla nowe pomysły na filmy, a w przyszłości widzi się w zawodzie reżysera.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_18.jpgŁucja Wójcikiewicz
Uczennica VI Liceum Ogólnokształcącego. Lubi gorzką czekoladę z orzechami, wyklejać kolaże, oglądać filmy animowane i czytać komiksy. Czasami pije zieloną herbatę w kinie, trochę patrzy na na brzydkie budynki i admiruje diugonie.https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_19.jpgWeronika Zarzyczna
Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego. W wolnym czasie zajmuje się wszystkim i niczym. Najczęściej spotyka się ze znajomymi i spaceruje, słuchając muzyki. Uwielbia polską undergroundową muzykę oraz bardziej znanych artystów (np. David Bowie, Lana Del Rey). Wielka fanka seriali animowanych.


Ambasadorzy byli niedawno gośćmi Radia Kraków Kultura, gdzie opowiadali o swoim postrzeganiu kina. Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.PARTNERZY PROGRAMU:

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_28.jpg    https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_22.jpg

        https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_20.jpg       https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_13262_23.jpg


Bookmark and Share

archiwum