kpb

Nie zgubiliśmy drogi - pokaz specjalny i rozmowa z reżyserką

NIE ZGUBILIŚMY DROGI
(reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal)

pokaz specjalny i rozmowa z reżyserką
sobota, 29 października 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 

 

Najnowszy film duetu artystów Anki i Wilhelma Sasnalów Nie zgubiliśmy drogi będzie można zobaczyć u nas w Kinie 29 października w ramach pasma filmowego Conrad Festival. Prezentowany na Festiwalu w Berlinie film został oparty na motywach książki Do cieplejszych krajów Pera Christiana Jersilda i jest koprodukcją z udziałem Krakowskiego Biura Festiwalowego. Po seansie rozmowę z Anką Sasnal poprowadzi Anita Piotrowska.

 

Nie zgubiliśmy drogi to refleksyjny film o zagubionych, samotnych jednostkach, które mimo wrażliwości, inteligencji i wykształcenia nie mogą znaleźć dla siebie miejsca. Fabuła została oparta na motywach książki Do cieplejszych krajów (wyd. 1961) pióra Pera Christiana Jersilda, szwedzkiego lekarza i pisarza, autora m.in. Wyspy dzieci (1976) i Domu Babel (1978). W rolach głównych wystąpili Andrzej Konopka i Agnieszka Żulewska.


Nie zgubiliśmy drogi to już czwarty pełnometrażowy film fabularny Anki i Wilhelma Sasnalów. Wcześniej artyści zrealizowali Z daleka widok jest piękny (2011), Hubę (2013) oraz Słońce, to słońce mnie oślepiło (2016).


Pokaz filmu 29 października 2022 w naszym Kinie odbędzie się ramach pasma filmowego Festiwalu Conrada. Po seansie rozmowę z reżyserką filmu Anką Sasnal poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).


Koproducentem filmu Nie zgubiliśmy drogi jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Partnerem pokazu jest Word2Picture.


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 
BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

NIE ZGUBILIŚMY DROGI | WE HAVEN’T LOST OUR WAY
(Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal) PL 2022, 73’

Krakowska premiera filmu Nie zgubiliśmy drogi w reżyserii Anki i Wilhelma Sasnalów opartego na motywach książki Do cieplejszych krajów (wyd. 1961) pióra Pera Christiana Jersilda, szwedzkiego lekarza i pisarza, autora m.in. Wyspy dzieci (1976) i Domu Babel (1978). Na ekranie śledzimy historię profesora, badacza Cervantesa, który właśnie stracił pracę, i tłumaczki w trudnym momencie życia. Kiedy mężczyzna wysyła kobiecie zapisy swojej tajemniczej podróży, ta musi zadać sobie pytanie nie tylko o ich prawdziwość, lecz także o granice szaleństwa. Film analizuje zderzenie dwóch niełatwych osobowości, wyobcowanie bohaterów i ich zmagania o prawo do życia na własnych zasadach. 

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 

ORGANIZATORZY:
Krakowskie Biuro Festiwalowe
Kino Pod Baranami

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum