kpb

Baranki Dzieciom: Przygody Chrobotka i Kłopotka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (9 X)

BARANKI DZIECIOM:
PRZYGODY CHROBOTKA I KŁOPOTKA
pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 9 października 2022, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 


9 października zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom - bajkowych poranków dla najmłodszych. Na ekranie pojawią się Przygody Chrobotka i Kłopotka - pełna humoru seria fińskich bajek, zrealizowanych intrygującą techniką animacji lalkowej. Po seansie mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.


Przygody Chrobotka i Kłopotka to fiński serial animowany z 2001 roku, zrealizowany w technice poklatkowej animacji lalkowej. Bohaterami tej tworzonej przez cztery lata produkcji są tytułowe owady. Zwierzęta często zbierają odpady i przedmioty wyrzucone przez ludzi, nadając im zupełnie nowe przeznaczenie. Bajki o Chrobotku i Kłopotku są pochwałą przyjaźni mimo dzielących nas różnic, kładą nacisk na wspólnotowość oraz zachęcają do dbałości o naturę. W trakcie niedzielnego pokazu zostanie zaprezentowanych siedem odcinków z serii.


Po seansie dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.

 

BILETY: 14 zł

 
Na każdego małego widza odwiedzającego Kino po raz pierwszy, czeka pamiątkowy dyplom, który może z dumą powiesić na ścianie pokoju.

 
W kasie Kina Pod Baranami, w cenie 5 zł, dostępny jest Kinowy Pamiętnik, w którym mali widzowie mogą zapisywać, kolorować i wyklejać wspomnienia ze swoich pierwszych kinowych doświadczeń.

 
PROGRAM:
 
niedziela, 9 października, g. 11.00
PRZYGODY CHROBOTKA I KŁOPOTKA – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

'

 

NIESPODZIEWANY GOŚĆ

Spokojna egzystencja Kłopotka, zostaje zakłócona, gdy nieznajomy (Chrobotek) wpada przez dach i ląduje na łóżku Kłopotka. Początkowo niechętny Chrobotkowi, Kłopotek ze zdziwieniem stwierdza, że ten jest dobrym towarzyszem i doskonałym kucharzem. Kiedy Chrobotek zjada zrobione z cukierków pionki warcabów Kłopotek wpada w złość i wystrzeliwuje Chrobotka z katapulty z powrotem w niebo. Zostawszy sam Kłopotek tęskni za Chrobotkiem. Ku uciesze Kłopotka, Chrobotek powraca z fajnym zestawem pionków do warcabów. Dwaj przyjaciele ponownie zaczynają grać.

 

PODRZUTEK

Gdy Chrobotek ma zamiar rozbić smakowicie wyglądające jajko, słyszy dźwięki z jego wnętrza. Z jajka wylęga się urocza larwa budząc instynkty opiekuńcze Chrobotka i Kłopotka. Zabierają Gąsienicę do domu, gdzie okazuje się, że ma ona ogromny apetyt. Kiedy nadęta z przejedzenia Gąsienica zaczyna jeść meble, zostaje wyrzucona na zewnątrz. Gąsienica rośnie, aż pewnej nocy zaczyna przepoczwarczać. Chrobotek i Kłopotek, myśląc że Gąsienica umarła, są przepełnieni smutkiem. Ale ich smutek zamienia się w radość, gdy zdają sobie sprawę, że piękny motyl rozciągający i suszący skrzydła jest w rzeczywistości ich uroczą małą Gąsienicą.

 

KŁOPOTLIWA GUMA DO ŻUCIA

Chrobotek i Kłopotek kłócą się o dziwny, różowy przedmiot, który znajdują na wysypisku. Gdy walczą o coś, co okazuje się kulką gumy do żucia, prawie wpadają do kanalizacji, ale lepka guma ich ratuje. W samą porę Chrobotkowi udaje się uwolnić skrzydła i unieść się w bezpieczne miejsce. W drodze do domu znajdują kawałek cukierka, ale ani Chrobotek, ani Kłopotek nie interesują się już słodyczami.

 

AUTOSTOPOWICZ

Żuczek Gnojarek spokojnie jedzie autostopem, gdy Chrobotek i Kłopotek wpadają na niego swoją rowero-taczką i ranią go w nogę. Chrobotek i Kłopotek chcą zrekompensować wypadek i oferują odwiezienie rannego Żuczka Gnojarka do domu. Ku obrzydzeniu Kłopotka, Chrobotek pakuje kulę gnoju Żuczka Gnojarka do rowero-taczki. Trzymając nos, Kłopotek pedałuje do domu Żuczka Gnojarka, gdzie dwóch przyjaciół zostaje zaproszonych do jego tajemniczego ogrodu. Tam cieszą się owocami dobrze nawożonego truskawkowego pola Żuczka Gnojarka.

 

NEKTAR

Chrobotek i Kłopotek są podekscytowani, gdy odkrywają, że kwiaty na łące pękają od pysznego nektaru. Latanie z kwiatka na kwiatek to ciężka praca, a zbieranie nektaru wymaga czasu, zwłaszcza dla Chrobotka i Kłopotka, którzy nie mają doświadczenia w zbieraniu nektaru. Kłopotek wynajduje wydajną, wielofunkcyjną maszynę, która wykona za nich pracę. Teraz mogą zacząć zbierać plony na skalę przemysłową. Łąka, niegdyś pełna kwiatów, bardzo szybko zamieniła się w obszar katastrofy. Inne owady wcale nie są zadowolone z tego, co zrobiła dwójka przyjaciół, a Chrobotek i Kłopotek muszą odnowić całą łąkę.

 

UKŁAD SCALONY

Chrobotek i Kłopotek znajdują układ scalony w starym radiu, które zostało wyrzucone na śmietnik. W domu badają swoje nowe odkrycie. Nagle Kłopotek zaczyna działać jako odbiornik radiowy. Ciekawscy sąsiedzi zbierają się wokół, aby usłyszeć „Radio K”. Ale kiedy Mucha zaczyna bawić się mikroczipem, w jej oczach pojawia się ekran telewizora, a Chrobotek i Kłopotek kłócą się, który kanał oglądać. Jeden chce oglądać piłkę nożną, drugi woli operę. Inne owady znudziły się kłótnią i zaczynają grać w piłkę nożną. Wreszcie do gry dołączają Chrobotek i Kłopotek.

 

PIRACI DROGOWI

Chrobotek i Kłopotek są zmęczeni swoją starą rowero-taczką. Jest tak powolna, że wyprzedza ich nawet Ślimak! Gdy na poboczu znajdują lśniący, sportowy samochód zabawkowy, porzucają swoją starą taczkę. Chrobotek i Kłopotek jeżdżą lekkomyślnie autostradą, naśmiewając się z wolniejszych podróżnych. Urzeczeni szybkością nagle uświadamiają sobie, że ich sportowy samochód nie ma hamulców. Tracą kontrolę, przebijają się przez dom Chrząszcza i wpadają do błotnistej kałuży tuż obok miejsca, w którym porzucili swoją rowero-taczkę. Za karę piraci drogowi muszą naprawić dom Chrząszcza, po czym wsiadają do swojej starej rowero-taczki i powoli odjeżdżają.

 


WARSZTATY PLASTYCZNE po seansie poprowadzi malarka i rysowniczka Amelia Rajewska.


Bookmark and Share

archiwum