kpb

Kinobranie z Muzeum Manggha - pokaz w ogrodzie: Duch śniegów

KINOBRANIE Z MUZEUM MANGGHA - pokaz w ogrodzie
DUCH ŚNIEGÓW
(reż. Marie Amiguet, Vincent Munier)
piątek, 2 września 2022, godz. 20.00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Konopnickiej 26

 

 
Zapraszamy na kolejny pokaz pod gwiazdami
w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W piątek, 2 września w programie hipnotyzujący dokument Duch śniegów, ukazujący piękno dzikiej przyrody. Zapierającym dech w piersiach zdjęciom Wyżyny Tybetańskiej towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Nicka Cave’a i Warrena Ellisa.

 

Do listy festiwalowych lokalizacji dołączyło nowe miejsce: ogród Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, w którym od połowy lipca odbywają się plenerowe pokazy pod hasłem Kinobranie z Muzeum Manggha.

 

Spokojny i refleksyjny dokument Duch śniegów powstał w trakcie wyprawy fotografa Vincenta Muniera i pisarza Sylvaine’a Tessona, którzy wyruszyli na Wyżynę Tybetańską by odnaleźć spokrewnionego z tygrysem irbisa śnieżnego - mistrza kamuflażu, nazywanego przez lokalne społeczności Duchem Gór. 


Duch śniegów przenosi widza do dzikiej krainy o imponujących krajobrazach, zamieszkiwanych przez fascynujące stworzenia. Zjawiskowe ujęcia dopełnia ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa, którzy są także autorami muzyki do filmów Droga (2009) oraz Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda (2007).


Przedstawioną w filmie wyprawę Sylvaine Tesson opisał w książce Duch śniegów. Śladami tybetańskiej pantery, która w Polsce ukazała się nakładem Oficyny Literackiej Noir sur Blanc. Dokument Duch śniegów był prezentowany w 2021 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach sekcji “Cinema for the climate”. 


PIOSENKA PROMUJĄCA FILM:

 

Pokaz odbędzie się w ogrodzie przy Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Do dyspozycji widzów będzie stanowisko muzealnej kawiarni Café Manggha.

 

W przypadku złej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

 


BILETY: 15 zł
Bilety w sprzedaży od 1 września.
Miejsca nienumerowane.


O FILMIE:

DUCH ŚNIEGÓW | THE VELVET QUEEN
(Marie Amiguet, Vincent Munier) FR 2021, 92’

Nagrody Lumiere 2022 - nominacje: Najlepszy dokument, najlepsza muzyka
MFF w Cannes 2021 - nominacja: Nagroda “Golden Eye”
MFF w Zurychu 2021 - nominacja: Najlepszy dokument zagraniczny
MFF w Camden 2021 - nominacja: Najlepszy dokument


Dokumentalny zapis wyprawy na tybetański płaskowyż jednego najbardziej znanych fotografów przyrody, Vincenta Munier, któremu towarzyszy nagradzany francuski pisarz i podróżnik, Sylvain Tesson. Przez kilka tygodni eksplorują tamtejsze dzikie tereny w poszukiwaniu wyjątkowych zwierząt, w tym narażonej na wymarcie i nieprzystępnej pantery śnieżnej.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum