kpb

Baranki w Pieluchach: Szalony świat Louisa Waina

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA
(reż. Will Sharpe
)
czwartek, 28 kwietnia 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 28 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie: Szalony świat Louisa Waina – poetycka opowieść o ekscentrycznym artyście, w którego wciela się znakomity Benedict Cumberbatch.

 

Kanwą filmu Szalony świat Louisa Waina są losy tytułowego ekscentrycznego geniusza, który zaraził swoją miłością do kotów cały świat. Dzieło Willa Sharpe’a skupia się na życiu rodzinnym i uczuciowym brytyjskiego artysty, który swoim zachowaniem, odbiegającym od norm i konwenansów, co rusz wywoływał obyczajowy skandal.


W głównej roli wystąpił Benedict Cumberbatch (Doktor Strange, serial Sherlock), któremu partneruje znana z serialu The Crown Claire Foy. Na ekranie pojawiają się także: Andrea Riseborough, Toby Jones, Aimee Lou Wood, Taika Waititi oraz muzyk Nick Cave. Całość komentarzem z offu opatrzyła zdobywczyni Oscara, Olivia Colman.
 
 

Z okazji wejścia filmu na ekrany, w dniach 20-28 kwietnia
w Kinie Pod Baranami odbędzie się zbiórka karmy dla kotów - podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


 

 

 

A każdy bilet z dowolnego seansu filmu Szalony świat Louisa Waina w Kinie Pod Baranami, da zniżkę 20% w Kociej Kawiarni (ul. Lubicz 1).


Polecamy także wyjątkową wystawę Ja, kot, którą do 4 września 2022 można oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Szczegółowe informacje na temat ekspozycji: TUTAJ.
 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA
| THE ELECTRICAL LIFE OF LOUIS WAIN
(Will Sharpe) GB 2021, 115’


Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum