kpb

Gdzie jest Anne Frank - przedpremierowy pokaz filmu z polskim dubbingiem (MOS)

GDZIE JEST ANNE FRANK
(reż. Ari Folman)

przedpremierowy pokaz filmu z polskim dubbingiem
wtorek, 19 kwietnia 2022, godz. 16.00
Małopolski Ogród Sztuki

 


19 kwietnia zapraszamy do sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na przedpremierowy pokaz filmu Gdzie jest Anne Frank Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego Walca z Baszirem. Najnowszy film izraelskiego reżysera to gorący pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi.

 

Pokaz przedpremierowy z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim.

 

Zapraszamy również na naszą platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępny jest wcześniejszy film Ariego Folmana - niezwykły, wielokrotnie nagradzany izraelski dokumentalny film animowany Walc z Baszirem.

 

Film prezentowany będzie z polskim dubbingiem.


BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)


O FILMIE:

GDZIE JEST ANNE FRANK | WHERE IS ANNE FRANK
(Ari Folman) FR/NL/BE/LU/IL 2021, 99'

Europejska Akademia Filmowa 2021 - nominacja: Najlepszy film animowany (Ari Folman)
MFF w Toronto 2021 - nominacja: Nagroda Festiwalowa w sekcji 'Prezentacje Specjalne' ('Special Presentations') - Udział w sekcji (Ari Folman)

 

Porywająca wizualnie animacja Gdzie jest Anne Frank została stworzona, by łączyć: wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia. Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu.


Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście Pamiętnik Anne Frank, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum