kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Piosenki o miłości (przedpremiera)

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
PIOSENKI O MIŁOŚCI (reż. Tomasz Habowski)
pokaz przedpremierowy
sobota, 26 lutego 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12465_2.jpg


Zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. W programie jeden z największych przebojów ubiegłorocznego festiwalu w Gdyni: poetyckie i kameralne Piosenki o miłości Tomasza Habowskiego. Film poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Pokaz odbędzie się sobotę, 26 lutego, o godzinie 11.00. Bilety w specjalnej cenie: 13 zł.


W ramach lutowego SMAKu przedpremierowo - na miesiąc przed polską premierą! - zaprezentowany zostanie debiut Tomasza Habowskiego - Piosenki o miłości, uznany przez krytyków za mocny, nowy głos polskiego kina.


Piosenki o miłości to przywołująca echa Frances Ha (film dostępny w E-Kinie Pod Baranami!) oraz Once historia miłosna, w której uczucia ścierają się z kalkulacją, a prawdziwa pasja zderza się z trudnymi realiami przemysłu muzycznego. Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność oraz o dochodzeniu do własnego głosu.


Debiutująca w filmie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, którą cechuje niesamowity talent, ale też potężny brak wiary w siebie. Elektryzującą parę z artystką tworzy Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak pokochałam gangstera). Ponadto w obsadzie pojawiają się: Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski i Iga „Ofelia” Krefft. Muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.


Premiera filmu: 25 marca 2022.


 
SMAK to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a całe wydarzenie wieńczy rozmowa na temat obejrzanego filmu.

 
 

Bilety dla uczniów: 13 zł

 


ZIELONA KARTA
 
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.
 

O FILMIE:

PIOSENKI O MIŁOŚCI | PIOSENKI O MIŁOŚCI
(Tomasz Habowski) PL 2021


Złote Lwy 2021 - wygrana: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych - Najlepszy film (Tomasz Habowski)


Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

 


ZWIASTUN:


 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum