kpb

Córka - pokaz przedpremierowy

CÓRKA (reż. Maggie Gyllenhaal)
pokaz przedpremierowy
wtorek, 15 lutego 2022, godz 18.00
Kino Pod Baranami

 


We wtorek, 15 lutego, zapraszamy na kolejny przedpremierowy pokaz chwytającego za serce, przewrotnego dramatu psychologicznego Córka, z laureatką Oscara Olivią Coleman w roli głównej.

 

Córka to debiut reżyserski uznanej aktorki, Maggie Gyllenhaal. Oparte na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante dzieło skupia się na mrocznych aspektach macierzyństwa i małżeńskiego życia. W rolach głównych: hipnotyzująca Olivia Colman (Faworyta, serial The Crown) oraz Dakota Johnson.

 

Film Córka zdobył już szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji, cztery Gotham Awards (w tym dla najlepszego filmu!), dwie nominacje do Złotych Globów i cztery do Film Independent Spirit Awards. Tym samym Córka stała się jednym z najważniejszych kandydatów w Oscarowym wyścigu.

 

Premiera filmu: 4 marca 2022.


BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)O FILMIE:

CÓRKA | THE LOST DAUGHTER
(Maggie Gyllenhaal) US/GR 2021, 122’

MFF w Wenecji 2021 - wygrana: Nagroda Festiwalowa - Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Maggie Gyllenhaal)
Film Independent 2022 - nominacje: Najlepszy film (Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman-Keren, Talia Kleinhendler), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal), Najlepszy scenariusz (Maggie Gyllenhaal)
SATELITY 2022 - nominacja: Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Złote Globy 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka w dramacie (Olivia Colman), Najlepszy reżyser (Maggie Gyllenhaal)
BAFTA 2022 - nominacje: Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Olivia Colman), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Jessie Buckley), Najlepszy scenariusz adaptowany (Maggie Gyllenhaal)


Leda (Olivia Colman), odnosząca sukcesy kobieta w średnim wieku, jedzie na wakacje do Włoch. Na miejscu przez przypadek poznaje młodą matkę, Ninę (Dakota Johnson), i jej ekscentryczną rodzinę. Spotkanie z Niną prowokuje Ledę do konfrontacji z własną przeszłością i problemami macierzyństwa.


ZWIASTUN:

 

 

POPRZEDNIE POKAZY:

piątek, 7 stycznia 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

poniedziałek, 17 stycznia 2022, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum