kpb

Matrix (1999) powraca!

MATRIX (1999)
(reż. Lilly Wachowski, Lana Wachowski)

wtorek-środa, 21-22 grudnia 2021
Kino Pod Baranami


https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12364_0.jpg


22 grudnia na nasze ekrany wchodzi Matrix Zmartwychwstania, z tej okazji 21 i 22 grudnia, zapraszamy na pokazy specjalne kultowego filmu Matrix z 1999 roku, wymienianego wśród najważniejszych tytułów XX wieku.

Niewiele jest filmów, o których można powiedzieć, że zmieniły język kina. Odważna wizja zawarta w wyprodukowanym w 1999 roku Matrixie łączyła w sobie technologiczne innowacje, ucieleśniała obawy o przyszłość oraz przekładała filozoficzne idee na cyberpunkowy język. Matrix wykreował całkowicie nowy i niezmiernie sugestywny świat, którego elementy wciąż żyją w popkulturze. Ten pełen filozoficznych rozważań i śmiałych efektów specjalnych postmodernistyczny film będzie można u nas zobaczyć 21 i 22 grudnia.


HARMONOGRAM POKAZÓW:

wtorek, 21 grudnia
21.00 MATRIX | MATRIX
(Lana Wachowski, Lilly Wachowski) US 1999, 136’

środa, 22 grudnia
18.00 MATRIX | MATRIX
(Lana Wachowski, Lilly Wachowski) US 1999, 136’


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (senior)


O FILMIE:

MATRIX | MATRIX
(Lana Wachowski, Lilly Wachowski) US 1999, 136’


Thomas Anderson (Keanu Reeves) w dzień pracuje jako programista w korporacji, a nocami handluje pirackimi programami komputerowymi. Wśród hakerów znany jest jako Neo. Nie wie jednak, że świat, w którym żyje jest tylko wirtualną iluzją. O istnieniu tego prawdziwego wie tylko grupka buntowników walczących z dyktaturą robotów. Przewodzi im Morfeusz (Laurence Fishburne), który pewnego dnia proponuje Neo przystanie do nich.
 

Film, który wprowadził kino science fiction do XXI wieku. Arcydzieło gatunku rodzeństwa Wachowskich, które nic nie straciło ze swojej rewolucyjnej mocy. Popkulturowa hybryda inspirowana japońskimi anime, literaturą cyberpunkową oraz pracami filozofa Jeana Baudrillarda, zachwycająca perfekcją realizacji.

ZWIASTUN ORYGINALNY:PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum