kpb

Dojrzałe Kino: Śmierć na Nilu

środa, 16 lutego 2022, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W środę 16 lutego, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się tajemnicza Śmierć na Nilu - najnowsza adaptacja klasycznego kryminału Agathy Christie. Na ekranie m.in. Gal Gadot, Annette Bening, Rose Leslie oraz Kenneth Branagh jako słynny detektyw Herkules Poirot. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Śmierć na Nilu to kolejna filmowa odsłona losów detektywa Herkulesa Poirota, stworzonego przez Agathę Christie na kartach jej słynnych powieści. Po rozwiązaniu zagadki przedstawionej w Morderstwie w Orient Expressie z 2017 roku, dociekliwy Belg wyrusza do Egiptu, by zająć się sprawą zabójstwa młodej milionerki.


Reżyser (a zarazem odtwórca głównej roli) Kenneth Branagh, realizując Śmierć na Nilu zachował charakterystyczny klimat książkowego pierwowzoru. Podobnie jak Agatha Christie skutecznie przekonuje, że każdy z bohaterów jest podejrzany i ma coś na swoim sumieniu. Prowadzi intrygującą grę, nieustannie podsuwając widzom fałszywe tropy.


W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Annette Bening, Russell Brand, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey oraz Letitia Wright.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Śmierć na Nilu będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

ŚMIERĆ NA NILU | DEATH ON THE NILE
(Kenneth Branagh) US 2020, 127’


Sielankowy nastrój miodowego miesiąca młodej pary, spędzającej podróż poślubną na luksusowym statku rzecznym, zostaje przerwany przez ponure zdarzenie. Beztroska wycieczka po Egipcie zmienia się w poszukiwania mordercy, na czele których staje jeden z uczestników rejsu po Nilu, niezawodny Hercules Poirot. Egzotyczna, tajemnicza i niepozbawiona niebezpieczeństw sceneria stanowi znakomite tło tej mrocznej opowieści o obsesyjnej miłości i jej tragicznych skutkach. Tym bardziej, że historia – jak rzeka – wije się w niezwykle zagadkowy sposób, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do finałowej, szokującej demaskacji..

 


ZWIASTUN:

 


 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum