kpb

Dojrzałe Kino: Bo we mnie jest seks

środa, 1 grudnia 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W pierwszą środę grudnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości biograficzny film Katarzyny Klimkiewicz Bo we mnie jest seks, skupiony na ikonie lat 60., Kalinie Jędrusik. W roli głównej: nagrodzona na Festiwalu w Gdyni Maria Dębska. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Rok 1963. Gwiazda Kaliny Jędrusik świeci pełnym blaskiem. Aktorka jest szczęśliwą żoną Stanisława Dygata, ma gorący romans z młodym piosenkarzem, którego jej mąż całkowicie akceptuje. Jednak jej bezwstydna radość życia wielu razi i oburza.

 

W słynną gwiazdę wcieliła się Maria Dębska - znana z filmów Zabawa, zabawa i Czarny Mercedes - która za swoją rolę otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Gdyni. Ponadto na ekranie pojawiają się m.in. Borys Szyc (jako Kazimierz Kutz!), Leszek Lichota (w roli Stanisława Dygata) i piosenkarz Krzysztof Zalewski.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Bo we mnie jest seks będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

BO WE MNIE JEST SEKS | BO WE MNIE JEST SEKS
(Katarzyna Klimkiewicz) PL 2021, 105'

Złote Lwy 2021 - wygrana: Nagrody Indywidualne - Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca (Maria Dębska)
Złote Lwy 2021 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Katarzyna Klimkiewicz)
MFF Nowe Horyzonty 2021 - nominacja: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji (Katarzyna Klimkiewicz)

 

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie.


Kalina  nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym przedstawicielom władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…


Bo we mnie jest seks to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest największą ikoną polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej.


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

Bookmark and Share

archiwum