kpb

Baranki Dzieciom: Pamiętnik Florki - pokaz bajek i warsztaty plastyczne (2021)

BARANKI DZIECIOM:
PAMIĘTNIK FLORKI
- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 21 listopada 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

W niedzielę, 21 listopada, zapraszamy najmłodszych widzów na spotkanie w ramach cyklu Baranki Dzieciom! Na ekranie pojawią się wybrane odcinki polskiego serialu animowanego Pamiętnik Florki, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Po seansie mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna Tworzy).

Główną bohaterką serialu Pamiętnik Florki jest mała ryjówka - pilna obserwatorka rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.

W trakcie pokazu w Kinie Pod Baranami mali widzowie zobaczą cztery odcinki serialu, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna Tworzy). 

 

BILETY: 12 zł

 

 

POKAZ BAJEK (czas trwania: ok. 40’)

PAMIĘTNIK FLORKI - zestaw bajek
reż. varia, Polska 2014, ok. 40’

CZTEROLISTNA KONICZYNA
reż. Barbara Koniecka, Polska 2014
Florka dowiaduje się, czy czterolistna koniczyna naprawdę przynosi szczęście, czy też może nasze szczęście zależy od nas samych.
 
PODRÓŻ
reż. Jolanta Dudzińska, Polska 2014
Florka, rodzice i bliźniaki wyruszają na wakacje nad morze. Florka jest szczęśliwa. Wakacje to taki cudowny wynalazek! Niestety wszystko się kiedyś kończy, także lato.
 
SEN
reż. Marek Skrobecki, Polska 2014
Florce śni się koszmar - straszny czarny kot. Budzi się z krzykiem i nic nie pomagają tłumaczenia rodziców, że to tylko sen, a żadnego kota nie ma. Jak to nie ma, skoro Florka dokładnie pamięta jego nastroszone wąsy i świecące żarówki w oczach?
 
STARSZA SIOSTRA
reż. Agata Mikina, Polska 2014
Na świat przychodzi rodzeństwo Florki - bliźniacy Ludomir i Lutosław. A w domu pojawiają się goście z prezentami dla maluchów. Florka jest załamana, bo na nią nikt nie zwraca uwagi.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi otwartą Pracownię wytwory mieszczącą się w samym sercu Krakowa

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum