kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Stillwater

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #255:
STILLWATER (reż. Tom McCarthy)
czwartek, 18 listopada 2021, godz. 22.30
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartek 18 listopada, o godz. 22.30, na ekranie zagości Stillwater - nowy film twórcy oscarowego Spotlight, Toma McCarthy’ego, z Mattem Damonem w roli nieobecnego ojca, który stara się pomóc córce odsiadującej wyrok we francuskim więzieniu. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów tylko 12 zł!


Bill Bakes (w tej roli Matt Damon) to wiecznie nieobecny ojciec, pracujący niegdyś na platformie wiertniczej. Mrukliwy i oschły mężczyzna musi opuścić strefę komfortu za sprawą wyjazdu do Francji - kraju całkowicie obcego mu językowo i kulturowo. To właśnie tam wieloletni wyrok więzienia odsiaduje jego młodziutka córka (Abigail Breslin znana z filmu Mała Miss), która twierdzi, że jest niewinna.


Film Stillwater, wyreżyserowany przez Toma McCarthy’ego (twórcę Spotlight), spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem na Festiwalu w Cannes i był jednym z najdłużej oklaskiwanych tytułów imprezy. Odtwórca głównej roli, Matt Damon, typowany jest jako jeden z murowanych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów.


Gospodarzem spotkania będzie Patryk Ciesielczyk - student kulturoznawstwa oraz krytyki literackiej.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Posłuchaj reportażu UJOT FM o inauguracyjnym spotkaniu SNKF:

BILETY: 12 zł

 

O FILMIE:

STILLWATER | STILLWATER
(Tom McCarthy) US 2021, 140'

Bill (Matt Damon) jest bezrobotnym twardzielem z Oklahomy, który pracował na platformie wiertniczej. Wiódł ciężkie życie naznaczone nadużywaniem narkotyków i alkoholu. Chcąc naprawić swoje błędy z przeszłości, Bill musi pomóc swojej córce Allison (Abigail Breslin). Allison odsiaduje w Marsylii dziewięcioletni wyrok za morderstwo swojej dziewczyny, Leny. Dziewczyna twierdzi, że nie popełniła przestępstwa.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum