kpb

Nasze Kino nominowane do nagrody PISF!

Nasze Kino nominowane
do nagrody PISF!

 


30 sierpnia ogłoszono nominacje do nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Kino Pod Baranami zostało nominowane w kategorii Kino. To już druga nominacja dla nas - w 2010 roku odebraliśmy nagrodę w tej kategorii.


Nagrody PISF - przyznawane od 2008 roku - to jedyne w Polsce wyróżnienia, które honorują osoby i instytucje z branży filmowej, niezwiązane z produkcją filmów. Doceniani są krytycy filmowi, autorzy książek, wydarzenia, promotorzy filmów polskich za granicą, edukatorzy oraz kina.


Nominacja dla Kina Pod Baranami docenia pracę całego naszego Zespołu podczas ostatnich pandemicznych miesięcy. Gdy w marcu 2020 roku wszystkie kina musiały zostać zamknięte, uruchomiliśmy własną platformę VOD e-kinopodbaranami.pl i przenieśliśmy naszą działalność online. W E-Kinie Pod Baranami odbyły się liczne pokazy, wydarzenia specjalne, spotkania z twórcami i dyskusje klubów filmowych. W grudniu online odbył się również Festiwal Filmu Niemego.


Po ponowym otwarciu kin powróciły do nas dyskusje, spotkania, przeglądy i festiwale, w tym zakończony właśnie dwumiesięczny wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie, który cieszył się ogromną popularnością. Frekwencja w ostatnich miesiącach daje nadzieję na stopniowe odbudowanie widowni i na powrót widzów do kinowych sal.


Wśród nominowanych jest również platforma MOJEeKINO.pl. Swoje wirtualne sale ma tam ponad 40 polskich kin studyjnych, w tym Kino Pod Baranami.


Laureaci nagród PISF zostaną ogłoszeni 21 września br. podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bookmark and Share

archiwum