kpb

Baranki w Pieluchach: Nomadland

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha
NOMADLAND  (reż. Chloé Zhao)
czwartek, 27 maja 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

Po dwumiesięcznej przerwie, ponownie zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami do naszych sal kinowych na pokazy w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 27 maja, o godz. 11 na ekranie zagości
Nomadland - wyróżniony trzema Oscarami poruszający portret życia w drodze, ze znakomitą Frances McDormand w roli głównej.


Obsypany nagrodami Nomadland to historia Fern - dojrzałej kobiety granej przez fenomenalną Frances McDormand - która porzuca swoje wyludniające się, chylące ku gospodarczemu upadkowi rodzinne strony, by stać się współczesnym nomadą. Wędrowcem bez stałego adresu, przemierzającym amerykańskie bezdroża w poszukiwaniu pracy, bliskości i własnego miejsca na ziemi.


Nomadland zaciera granice między fabułą a dokumentem. Obok profesjonalnych aktorów (Frances McDormand i Davida Strathairna) na ekranie pojawia się wielu naturszczyków, często będących prawdziwymi nomadami, żyjącymi dokładnie tak, jak filmowa Fern.


Nomadland został oparty na reportażu Jessiki Bruder Nomadland. W drodze za pracą, wydanym po polsku nakładem Wydawnictwa Czarne. Prawa do ekranizacji książki kupiła sama McDormand, reżyserię powierzając Chloé Zhao - urodzonej w Pekinie twórczyni takich tytułów jak Jeździec czy Pieśni braci moich, wyróżnionej podczas kwietniowej ceremonii Oscarem dla najlepszej reżyserki.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, w których mogą wziąć udział rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.
 
 
Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 50% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.


Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.


BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

NOMADLAND | NOMADLAND
(Chloé Zhao) US/DE 2020, 107’


copyright © 2020 20th Century Studios

Oscary 2021 - wygrana: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Chloé Zhao), Najlepsza aktorka (Frances McDormand)
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy scenariusz adaptowany, Nalepsze zdjęcia, Najlepszy montaż
Złote Globy 2021: Najlepszy dramat, Najlepszy reżyser (Chloé Zhao)
MFF w Wenecji 2020: Złoty Lew - Najlepszy film, Nagroda Specjalna - Nagroda Fair Play Cinema


Po kryzysie gospodarczym i upadku zakładu pracy w Nevadzie, Fern (Frances McDormand) pakuje swoją furgonetkę i wyrusza w podróż, odkrywając życie poza konwencjonalnym społeczeństwem. Kontempluje amerykańską przyrodę, poznaje coraz to nowych ludzi i próbuje utrzymać się z dorywczych robót. Nieustannie jest w drodze.


W Nomadland, obok aktorów (Frances McDormand, David Strathairn) pojawiają się prawdziwi współcześni nomadzi: Linda May, Swankie i Bob Wells, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej wędrówki przez rozległy krajobraz amerykańskiego Zachodu.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

Bookmark and Share

archiwum