kpb

OTWARTE! Sale Kina Pod Baranami ponownie dostępne dla widzów

OTWIERAMY!
sale Kina Pod Baranami
ponownie dostępne dla widzów
od 21 maja 2021

 

Już wszystko wiadomo: 21 maja ponownie otwieramy swoje sale przy Rynku Głównym i w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Po dwóch miesiącach przerwy znów można wspólnie doświadczać filmowych emocji w salach kinowych. Ponowne otwarcie uświetnią premiery, przedpremiery i pokazy specjalne, a także filmy, które specjalnie na prośbę widzów powrócą na duży ekran. Wrócą też stałe cykliczne spotkania.


W naszych salach zagości wiele przedpremierowych nowości, wśród których nie zabraknie triumfatorów tegorocznej gali rozdania Oscarów: duńskiego Na rauszu z Madsem Mikkelsenem, subtelnego Minari z oscarową kreacją Youn Yuh-jung oraz wyróżnionego trzema statuetkami filmu Nomadland ze znakomitą Frances McDormand. Przed swoją oficjalną datą premiery pojawi się także Supernova - poruszający melodramat, w którym wystąpili Colin Firth i Stanley Tucci.
 

Gratką dla wielbicieli hiszpańskiego kina będzie Ludzki głos - krótki metraż Pedra Almodóvara z udziałem Tildy Swinton, prezentowany wraz z arcyciekawą rozmową, w której reżyser i jego nowa muza opowiadają o miłości kina, inspiracjach i (wspólnych!) planach na przyszłość. Wśród premier specjalne miejsca zajmują Ojciec - przejmująca lekcja empatii z oscarową rolą Anthony’ego Hopkinsa oraz Świat, który nadejdzie - historia zakazanej miłości w XIX-wiecznych realiach Stanów Zjednoczonych.


W repertuarze znajdą się także Oscarowe tytuły, które pojawiły się w kinie tuż przed zamknięciem. Film Obiecująca. Młoda. Kobieta. nagrodzono za najlepszy scenariusz oryginalny, a Sound of Metal za najlepszy montaż i dźwięk. Na ekranach pojawią się też rodzime produkcje. W polsko-islandzkim filmie Wolka z trudną przeszłością rozlicza się silna i bezkompromisowa Anna.


Na specjalnych pokazach Oscar® Nominated Shorts pojawią się krótkie metraże nominowane do Oscara w kategorii film animowany i film fabularny.


Wszystkich młodych ciałem (lub duchem!), zapraszamy na pokazy nagrodzonej Oscarem animacji Co w duszy gra. Film stworzony przez uznane studio Pixar, jest subtelną, przepełnioną znakomitą muzyką wyprawą w głąb ludzkiej duszy. Film prezentowany w wersji z polskim dubbingiem, w której bohaterowie przemawiają głosami m.in. Tomasza Kota, Joanny Koroniewskiej i Pawła Domagały.


Do Kina Pod Baranami wracają też stałe cykliczne pokazy: środowe spotkania seniorów, Dojrzałe kino; czwartkowe seanse dla opiekunów z niemowlakami - Baranki w Pieluchach, studencki Nocny Klub Filmowy i inne.

 

Wszystkie pokazy odbywają się zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępnych jest 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


Szczegółowy repertuar Kina Pod Baranami dostępny TUTAJ.


Niezmiennie zapraszamy również do wirtualnych sal Kina Pod Baranami:
na platformach www.e-kinopodbaranami.pl oraz www.MOJEeKINO.pl.SPOT:

 

Bookmark and Share

archiwum