kpb

Baranki w Pieluchach: Matki równoległe

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
MATKI RÓWNOLEGŁE (reż. Pedro Almodóvar)
czwartek, 24 lutego 2022, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 24 lutego, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości najnowszy film Pedro Almodóvara Matki równoległe - pulsujący emocjami pean na cześć kobiet, z nominowaną do Oscara rolą Penélope Cruz.

 

Głównymi bohaterkami Matek równoległych są dwie samotne kobiety, które spotykają się na sali porodowej. Kilka słów, zamienionych ze sobą w szpitalu, połączy ich losy na wiele lat.


Matki równoległe Pedro Almodóvara to tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To także mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. Filmowe bohaterki, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.


Hiszpański mistrz ponownie łączy siły ze swoją wieloletnią muzą Penélope Cruz, nominowaną za swoją rolę do Oscara. W Matkach równoległych występują również Milena Smit, Israel Elejalde, Aitana Sánchez-Gijón oraz – znane z wielu filmów Almodóvara – Julieta Serrano i Rossy De Palma. Film dopełnia znakomita, ubiegająca się o Oscara muzyka autorstwa Alberto Iglesiasa.

 

REŻYSER O FILMIE:

W Matkach równoległych powracam do kobiecego świata, do macierzyństwa, do rodziny. Opowiadam o znaczeniu przodków i potomków. O wspomnieniach, od których nie da się uciec. W mojej filmografii jest wiele matek, ale te, które są częścią tej historii, bardzo się na tym tle wyróżniają. Nieidealne matki inspirują mnie w tym momencie najbardziej.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.

 

Polecamy również kolekcję filmów pod nazwą W kolorach Almodóvara, dostępną na naszej platformie e-kinopodbaranami.pl.

 

 

O FILMIE:

MATKI RÓWNOLEGŁE | MADRES PARALELAS
(Pedro Almodóvar) ES 2021, 120’

Złote Globy 2022: (nominacje) Najlepszy film zagraniczny, najlepsza muzyka
MFF w Wenecji 2021: Puchar Volpi - najlepsza aktorka (Penélope Cruz), udział w konkursie głównym
Film Independent Awards 2022: (nominacje) Najlepszy film zagraniczny
Nagrody Goya 2022: (nominacje) Najlepszy film, najlepsza aktorka, najlepszy reżyser, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia, najlepszy dźwięk
Oscary 2022 - nominacja: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Penélope Cruz), Najlepsza muzyka oryginalna (Alberto Iglesias)


Bohaterki filmu, Janis (Penélope Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum