kpb

W co grają ludzie - wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy

W co grają ludzie (reż. Jenni Toivoniemi)
wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy

czwartek, 4 lutego 2021, godz. 21.00
e-kinopodbaranami.pl

 


4 lutego zapraszamy do e-kinopodbaranami.pl na wirtualne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Jego uczestnicy, po raz kolejny skonfrontują się z kinem skandynawskim, które tym razem reprezentować będzie fiński komediodramat W co grają ludzie. Pokaz filmu zostanie poprzedzony wprowadzeniem, a po projekcji odbędzie się dyskusja online.
 

Debiut fińskiej reżyserki Jenni Toivoniemi, W co grają ludzie, to energetyzujący portret grupy znajomych, którzy spotykają się po latach na urodzinowym przyjęciu-niespodziance. Alkohol leje się strumieniami, a na światło dzienne wychodzą wzajemne pretensje, kompleksy i konflikty.

 
W co grają ludzie to film pełen mocnych, błyskotliwych dialogów (toczonych w kilku językach: fińskim, angielskim i szwedzkim), mieszający powagę z absurdem i humorem. W obsadzie komediodramatu znalazł się m.in. znany z Granicy Eero Milonoff oraz często występujący na małym ekranie Christian Hillborg (seriale: Upadek królestwa, Most nad Sundem, Fleabag).


Wspólny seans filmu poprzedzi tradycyjna prelekcja wygłoszona za pośrednictwem platformy Zoom. Po domowym seansie, widzowie spotkają się ponownie, tym razem na dyskusji (również na Zoomie).


Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do kamerki.


BILETY dla studentów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy NOCNIK online na Facebooku.
Kod zostanie podany w czwartek, 4 lutego, około g. 20.45.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 
HARMONOGRAM POKAZU:
 
21.00 PRELEKCJA (zoom)
21.10 DOMOWY SEANS (www.e-kinopodbaranami.pl)
23.15 DYSKUSJA (zoom)

 
O FILMIE:
 
W CO GRAJĄ LUDZIE | SEURAPELI
(Jenni Toivoniemi) FI 2020, 120’


Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?     

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka Jenni Toivoniemi, w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru.

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum