kpb

Piwnica pod Baranami: Koncert Świąteczny - premierowy pokaz w E-Kinie Pod Baranami

PIWNICA POD BARANAMI:
KONCERT ŚWIĄTECZNY

- premierowy pokaz koncertu w E-Kinie Pod Baranami
czwartek, 24 grudnia 2020, godz. 20.00
www.e-kinopodbaranami.pl

 


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do wirtualnej sali e-kinopodbaranami.pl, gdzie od wigilijnego wieczoru dostępny będzie wyjątkowy Koncert Świąteczny Piwnicy pod Baranami. To wypełnione magią i muzyką wydarzenie, zarejestrowane zostało na scenie w podziemiach Pałacu pod Baranami, na której wystąpiła 30-osobowa grupa artystów. Premiera online w E-Kinie Pod Baranami w czwartek, 24 grudnia o g. 20.00!


Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny piwniczny Koncert świąteczny jest "magia". Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy z szopkami, grzane wino… - to obrazy, które zimową porą towarzyszą świątecznym koncertom legendarnej Piwnicy pod Baranami.


Większość z zaprezentowanych utworów to powstałe w ciągu sześćdziesięciu lat istnienia Piwnicy oryginalne kompozycje - pisane na coroczne, przedświąteczne "Opłatki" - przez Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, Tamarę Kalinowską, Leszka Wójtowicza, Piotra "Kubę" Kubowicza - do tekstów wybitnych poetów.


Zarejestrowany koncert odbył się na scenie Piwnicy pod Baranami, na której pojawiło się aż 30 artystów, związanych z tym najstarszym i najsłynniejszym polskim kabaretem.

Koncert poprowadził Leszek Wójtowicz. Na scenie wystąpili m. in.: Kamila Klimczak, Beata Czernecka, Tadeusz Kwinta, Tamara Kalinowska, Jakub Zuckerman, Czesław Wojtała, Agata Ślazyk, Miki Obłoński, Dorota Ślęzak, Rafał Jędrzejczyk, Leszek Wójtowicz, Maciej Półtorak, Ola Maurer.


Zapis koncertu dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od  czwartku, 24 grudnia, od g. 20.00


Czas trwania koncertu: ok. 120 minut.


BILETY dostępne na e-kinopodbaranami.pl
30 zł

 

Zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu ze środków funduszu przeciwdziałania COVID-19.
Podziękowania dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa za wypożyczenie szopki.

Bookmark and Share

archiwum