kpb

Nie tak miało być - wirtualne spotkanie dla studentów i licealistów

Nie tak miało być (reż. Amanda Kernell)
- wirtualne spotkanie z filmem dla studentów i licealistów
Studencki Nocny Klub Filmowy & Spotkanie Młodych Amatorów Kina
czwartek, 10 grudnia 2020, godz. 21.00

E-Kino Pod Baranami

 

10 grudnia zapraszamy na nowy film szwedzkiej reżyserki Amandy Kernell (nagrodzona w Wenecji za debiutancką Krew Saamów) - Nie tak miało być. Film zostanie zaprezentowane w ramach łączonego wirtualnego pokazu dla studentów i licealistów – członków studenckiego Nocnego Klubu Filmowego i uczestników Spotkań Młodych Amatorów Kina. Seans zostanie poprzedzony wprowadzeniem, a po projekcji widzowie spotkają się na internetowej dyskusji.


Działające w Kinie Pod Baranami kluby dyskusyjne łączą siły i zapraszają licealistów oraz studentów z całej Polski na wspólne, wirtualne oglądanie filmu Nie tak miało być.

 
Główna bohaterka, Alice, której w trakcie rozwodu zostaja ograniczone prawa rodzicielskie postanawia zabrać swoje dzieci na Wyspy Kanaryjskie. Były mąż zgłasza jednak porwanie. Nie tak miało być to film o konsekwencjach podejmowanych decyzji. Reżyserka nie ocenia jednak swoich bohaterów, pozostawiając werdykt widzom.

 
Pokaz poprzedzi wirtualna prelekcja, wygłoszona za pośrednictwem platformy Zoom. Po seansie, widzowie spotkają się na internetowej dyskusji (również na Zoomie). Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do kamerki.

 
BILETY dla uczniów i studentów: 12 zł
 
Kod zniżkowy dostępny będzie po dołączeniu do odpowiedniej grupy:
NOCNIK online (studenci)
SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina (uczniowie)
Aby do nich dołączyć, należy odpowiedzieć na pytania weryfikacyjne.

Kod zniżkowy zostanie podany w czwartek, 10 grudnia, około g. 20.45.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

 
Film Nie tak miało być dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl od 10 grudnia!

 
HARMONOGRAM POKAZU:

21.00 PRELEKCJA (zoom)
21.10 DOMOWY SEANS (www.e-kinopodbaranami.pl)
23.15 DYSKUSJA (zoom)

 
O FILMIE:

NIE TAK MIAŁO BYĆ | AND THEN WE DANCED
(Amanda Kernell) SE 2020, 94’

Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? Nie tak miało być opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie. To film o konsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Reżyserka stroni tutaj od jednoznacznej oceny swoich bohaterów, raczej bacznie się im przygląda, a werdykt odnośnie słuszności ich zachowań pozostawia nam.


ZWIASTUN:

 
 
PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum