kpb

Umrzesz, mając 20 lat - wirtualny pokaz przedpremierowy

Umrzesz, mając 20 lat (reż. Amjad Abu Alala)
- wirtualny pokaz przedpremierowy

czwartek, 17 grudnia 2020, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl

 
17 grudnia zapraszamy na platformę e-kinopodbaranami.pl na przedpremierowy pokaz online filmu Umrzesz, mając 20 lat. Pokaz docenionego na międzynarodowych festiwalach obrazu zapowiada festiwal Afrykamera, który w grudniu odbędzie się online.

 
Umrzesz, mając 20 lat to poetycka opowieść o życiu w cieniu nieuchronnie zbliżającej się śmierci. Muzamil, zaraz po narodzinach, usłyszał złowrogą wróżbę, przewidującą, że po osiągnięciu 20 lat przyjdzie pożegnać mu się ze światem. Czy znajdzie w sobie odwagę i determinację by przeciwstawić się przeznaczeniu?

 
Umrzesz, mając 20 lat to dopiero ósmy film fabularny, jaki kiedykolwiek powstał w Sudanie. Reżyser, mieszkający w ZEA Sudańczyk Amjad Abu Alala, przyznaje, że inspiracją do jego nakręcenia była sytuacja polityczna w jego ojczyźnie:
 
Film opowiada o tym, jak silna wiara może wpłynąć na ludzkie życie i jak czasami bywa używana politycznie. W Sudanie, rząd Omara el-Beshira użył islamu, aby zamknąć usta wszystkim. Kiedy mówisz „Bóg mówi”, nikt tego nie kwestionuje. Mój film to zaproszenie do wolności. Nic i nikt nie może ci powiedzieć: takie jest twoje przeznaczenie, taki los jest ci pisany. Musisz sam zdecydować, jakie będzie twoje życie.

 
Film jest pierwszym w historii reprezentantem Sudanu do Oscara.

 
Pokaz filmu Umrzesz, mając 20 lat zapowiada zbliżający się 15. Festiwal AfryKamera, który odbędzie się od 21 do 31 grudnia online na platformie MOJEeKINO.pl.

 
BILETY: 15 zł
Film będzie dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl 17 grudnia, od g. 20.00.
Sprzedaż biletów zostanie zamknięta o g. 21.00.
Seans należy skończyć przed g. 23.59. Po tym czasie oglądanie filmu nie będzie możliwe.

 
 
O FILMIE:
 
UMRZESZ, MAJĄC 20 LAT | YOU WILL DIE AT 20
(Amjad Abu Alala) Sudan/Egipt/Francja/Niemcy/Katar/Norwegia 2019, 103’

MFF w Wenecji 2019: Nagroda Luigi De Laurentiisa za najlepszy debiut
MFF w Amiens 2019: Najlepszy film

 
Prowincja Al Jazira w Sudanie. Podczas błogosławieństwa swego nowo narodzonego syna Sakina słyszy złą wróżbę – Muzamil umrze w wieku 20 lat. Od tej pory życie chłopca naznaczone jest tą przepowiednią - nie marzy, nie planuje, nie potrafi cieszyć się życiem, a jedynie czeka na spełnienie wyroku. Upływ czasu odmierzają kolejne kreski rysowane przez matkę na ścianach domu. Jedyne chwile radości przynoszą mu przyjaciółka Naima i Suleiman, który zwiedził pół świata i dzięki któremu Muzamil ogląda swój pierwszy film. Czy
chłopcu uda się wyrwać z kręgu śmierci? I co stanie się w dniu jego dwudziestych urodzin?
 
Amjad Abu Alala to sudański reżyser i producent, urodzony i mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Autor filmów krótkometrażowych (m.in: Tina, Coffee and Oranges, Birds Feathers), laureat nagrody za najlepszy scenariusz do spektaklu teatralnego Apple Pies (2013). Obecnie pracuje jako szef programowy Sudańskiego Niezależnego Festiwalu Filmowego w Chartumie. Umrzesz mając 20 lat to jego pierwszy film pełnometrażowy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum