kpb

Sundance Shorts Tour 2019

Sundance Shorts Tour 2019
- najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu znowu w Polsce!

środa, 18 grudnia 2019, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 


Zapraszamy na pokaz sześciu wyjątkowych filmów krótkometrażowych, wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji słynnego Festiwalu Sundance. Na ekranie m.in. hipnotyzująca polska animacja Acid Rain, która zachwyciła widzów z całego świata i być może wkrótce powalczy o Oscara.


Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. To właśnie dzięki tej odbywającej się w Park City imprezie filmowej, świat mógł poznać talent takich twórców jak Damien Chazelle, Wes Anderson, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Taika Waititi czy Andrea Arnold.


Oprócz filmów pełnometrażowych, Festiwal Sundance z wielką uwagą traktuje także krótkie metraże, czego najlepszym dowodem jest goszczący w Kinie Pod Baranami pokaz Sundance Shorts Tour 2019. Na to objazdowe wydarzenie, które odwiedziło już wiele miast w Polsce i na świecie, składa się sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu. Wśród nich znajdują się filmy animowane, dokumentalne oraz fabuły. W programie wydarzenia warto zwrócić uwagę na prawdziwą sensację: polską animację Acid Rain, która podbiła serca widzów i krytyków, a obecnie jest wymieniana jako jeden z oscarowych faworytów.


Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 składa się z sześciu filmów o łącznej długości 90 minut.


Filmy prezentowane z polskimi i angielskimi napisami.

 

BILETY:
23 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)


W PROGRAMIE:


SOMETIMES I THINK ABOUT DYING | SOMETIMES I THINK ABOUT DYING
(Stefanie Abel Horowitz) US 2019, 12’


Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.


BROTHERHOOD | BROTHERHOOD
(Meryam Joobeur) CA/TN/QA/SE 2018, 25’


Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.


THE MINORS | THE MINORS
(Robert Machoian) US 2019, 10’


Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.


ACID RAIN | ACID RAIN
(Tomek Popakul) PL 2019, 26’


Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.


FAST HORSE | FAST HORSE
(Alexandra Lazarowich) CA 2018, 13’


Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.


MUTEUM | MUTEUM
(Äggie Pak Yee Lee) EE/HK 2017, 4’


Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji - muzeum sztuki.


Bookmark and Share

archiwum