kpb

Pewnego razu... w Hollywood - pokazy przedpremierowe

Pewnego razu... w Hollywood (reż. Quentin Tarantino)
- pokazy przedpremierowe
środa - czwartek, 14 - 15 sierpnia 2019
Kino Pod Baranami

 

14 i 15 sierpnia zapraszamy na przedpremierowe pokazy Pewnego razu… w Hollywood - najnowszego dzieła legendarnego Quentina Tarantino, twórcy kultowego Pulp Fiction. Na ekranie m.in. Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie i Al Pacino.


Quentin Tarantino, jeden z najważniejszych twórców współczesnego kina, wdarł się przebojem na arenę międzynarodową zdobywając w 1994 roku canneńską Złotą Palmę za Pulp Fiction. W wyścigu o tą prestiżową nagrodę, jego oryginalna, postmodernistyczna układanka, pokonała m.in. Czerwony Krzysztofa Krzysztofa Kieślowskiego oraz Spalonych słońcem Nikity Michałkowa. Pulp Fiction potwierdziło to, co zapowiadały o dwa lata wcześniejsze Wściekłe psy: młody Tarantino, którego gusta kształtowała praca w wypożyczalni kaset wideo, pulpowe czasopisma i filmy klasy B. to pełnoprawny autor, który wyznacza nowy kierunek rozwoju kina.


Po czasach II wojny światowej (Bękarty wojny), niewolnictwa w USA (Django) i - nietypowego, bo obsypanego śniegiem - Dzikiego Zachodu (Nienawistna ósemka), Quentin Tarantino przenosi się do Ameryki końca lat 60. W swoim najnowszym filmie Pewnego razu… w Hollywood przedstawia Stany Zjednoczone jako miejsce pełne sprzeczności, z wyraźnie zbliżającymi się przemianami, stojące u progu zupełnie nowej epoki. Również “fabryka snów”, od lat niepodzielnie władająca zbiorową wyobraźnią, wkrótce zmieni się nie do poznania.


Zmiany te, widzowie filmu poznają dzięki dwóm przewodnikom. Losy znajdującego się u szczytu sławy aktora Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) i jego kaskadera (Brad Pitt), połączą się u Tarantino z historiami prawdziwych osób, m.in. pięknej Sharon Tate (Margot Robbie) i przybywającego zza żelaznej kurtyny Romana Polańskiego (Rafał Zawierucha). W Pewnego razu… w Hollywood  pojawią się także Al Pacino (Ojciec chrzestny), Timothy Olyphant (seriale Deadwood, Santa Clarita Diet), Dakota Fanning (Wojna światów, Ocean’s 8) oraz Kurt Russell (Nienawistna ósemka, Strażnicy Galaktyki vol.2).

 

W kinach od 16 sierpnia 2019.

 

BILETY:
23 zł
(normalny)
16 zł (ulgowy)

 


HARMONOGRAM POKAZÓW:

środa, 14 sierpnia
godz. 18.00
godz. 21.00

czwartek, 15 sierpnia
godz. 15.00
godz. 18.00
godz. 21.00


O FILMIE:

PEWNEGO RAZU... W HOLLYWOOD | ONCE UPON A TIME... IN HOLLYWOOD
(Quentin Tarantino) US/GB 2019, 161'

Pewnego razu... w Hollywood, nowy film Quentina Tarantino, to wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając.
W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood. Na ekranie m.in. Margot Robbie (Wilk z Wall Street, Legion Samobójców), Al Pacino (Ojciec chrzestny), Timothy Olyphant (seriale Deadwood, Santa Clarita Diet), Dakota Fanning (Wojna światów, Ocean’s 8), Kurt Russell (Nienawistna ósemka, Strażnicy Galaktyki vol.2) i oczywiście Rafał Zawierucha jako Roman Polański.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum