kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Roma

czwartek, 20 grudnia 2018, godz. 22.30

 

 

W czwartek, 20 grudnia, zapraszamy na kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Porozmawiamy o nominowanym do trzech Złotych Globów filmie Roma, najnowszej produkcji Alfonso Cuaróna, twórcy Grawitacji. Bilety dla studentów w cenie 11 zł.

 

Wielokrotnie nagradzany reżyser Alfonso Cuarón, któremu udało się odnieść sukces w Hollywood m.in. za sprawą takich filmów jak Ludzkie dzieci czy Harry Potter i Więzień Azkabanu, powraca z głęboko osobistym filmem nakręconym w czerni i bieli. Roma to rozgrywająca się w meksykańskiej stolicy lat 70-tych  intymna opowieść o życiu pewnej rodziny. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Wenecji Romę nagrodzono Złotym Lwem dla najlepszego filmu. Film otrzymał również trzy nominacje do Złotych Globów, w tym jedną do nagrody dla najlepszego filmu obcojęzycznego.

 

Gospodarzem spotkania będzie Krzysztof Wall - student prawa (rok V) oraz filmoznawstwa (rok I) na Uniwersytecie Jagiellońskim, który kocha Alfonso Cuaróna.

 

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:   

ROMA | ROMA
reż. Alfonso Cuarón, Meksyk/USA 2018, 135'

Złote Globy 2019: nominacje do nagrody dla najlepszego reżysera (Alfonso Cuarón), najlepszego filmu obcojęzycznego i za najlepszy scenariusz (Alfonso Cuarón)
MFF w Wenecji 2018: Złoty Lew, Nagroda SIGNIS
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2018: Nagroda Specjalna
Niezależne Brytyjskie Nagrody Filmowe BIFA 2018: najlepszy zagraniczny film niezależny
Camerimage 2018: Brązowa Żaba (Alfonso Cuarón)

ROMA to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonso Cuaróna (Ludzkie dzieci, I twoją matkę też). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70.

W wybranych kinach i na Netflix od 14 grudnia.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


         

 

 

Bookmark and Share

archiwum