kpb

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina: Narodziny gwiazdy

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
NARODZINY GWIAZDY (reż. Bradley Cooper)
sobota, 15 grudnia 2018, godz. 10.00

Kino Pod Baranami

 

 

W sobotę, 15 grudnia, zapraszamy na kolejne Spotkanie Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla licealistów. Zobaczymy jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku, czyli Narodziny gwiazdy z Bradley'em Cooperem i Lady Gagą w rolach głównych.  

 

Spotkania Młodych Amatorów Kina to inicjatywa uczniów krakowskich liceów, którzy kochają kino, chcą wspólnie oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - intensywnie dyskutują o tym, co zobaczyli.

 

W ramach grudniowego Spotkania porozmawiamy o filmie Narodziny gwiazdy, który opowiada o niezwykłej relacji popularnego muzyka country u schyłku jego kariery i młodej, utalentowanej piosenkarki, której gwiazda jeszcze nie rozbłysła. Aktor Bradley Cooper (American Hustle, Drugie Oblicze) w swoim reżyserskim debiucie podejmuje się karkołomnego zadania, prezentując nową wersję historii miłosnej, która zachwyciła wiele pokoleń widzów. Wraz ze Stefani Germanotta znaną na całym świecie jako Lady Gaga sportretował na ekranie postaci, w które z powodzeniem wcielili się w przeszłości m.in. Judy Garland, James Mason, Kris Kristofferson i Barbra Streisand. Obok odtwórców głównych ról, we współczesnej wersji niesamowitego muzycznego dramatu pojawili się Sam Elliott i Dave Chappelle. Autorką tekstów większości piosenek jest sama Lady Gaga. Narodziny gwiazdy nominowano do pięciu Złotych Globów, w tym do nagrody dla najlepszego dramatu. O statuetki powalczą również odtwórcy głównych ról, Bradley Cooper i Lady Gaga.

 

Gospodyniami spotkania będą Dagmara Dyrda i Natalia Krauzowicz - uczennice klasy o profilu matematycznym w II Liceum Ogólnokształcącym im. króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

 

Pokazy odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia. Każdą projekcję poprzedza wprowadzenie przygotowane przez uczniów krakowskich liceów, a kończy żywa dyskusja na temat obejrzanego filmu. Program spotkań oraz ich przebieg koordynują uczestnicy.

Licealiści mogą zbierać stemple na Zielonej Karcie Ucznia. Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel. Pięć stempli to jeden darmowy bilet do Kina. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.

 

Zapraszamy!

 

BILETY dla uczniów: 10 zł 

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 

O FILMIE:

NARODZINY GWIAZDY | A STAR IS BORN
reż. Bradley Cooper, USA 2018, 135'

MFF w Wenecji 2018: Nagroda Fundacji Smithers
MFF w Toronto 2018: nominacja do nagrody People's Choice
Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego dramatu, najlepszego aktora w dramacie (Bradley Cooper), najlepszej aktorki w dramacie (Lady Gaga), najlepszego reżysera (Bradley Cooper) i najlepszej piosenki ("The Shallow", wyk. Lady Gaga i Bradley Cooper)
Nagrody Critics' Choice 2019: 9 nominacji

Jackson Maine, gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania ją do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa jego dokonania, muzykowi jest coraz trudniej poradzić sobie ze słabnącą popularnością.

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRON MEDIALNY:  

  

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum