kpb

Sputnik nad Krakowem - replika 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich

SPUTNIK NAD KRAKOWEM
replika 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
10-16 grudnia 2018
Kino Pod Baranami

 

 

W dniach 10-16 grudnia zapraszamy na Sputnik nad Krakowem - replikę 12. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. W programie aż dwanaście tytułów, w tym laureat Grand Prix tegorocznej edycji Festiwalu oraz dokumentalny portret operatora Georgija Rerberga i jego relacji z reżyserem Andriejem Tarkowskim na planie filmu Stalker.

 

PROGRAM:
 
poniedziałek, 10 grudnia
19.00 ANIMATOR
| ANIMATOR
reż. Ilja Czyżykow, Aleksiej Czyżykow, Rosja 2018, 94’

Młody, początkujący aktor z dnia na dzień traci pracę. Aby w jakiś sposób się utrzymać, dorabia jako animator w hospicjum. To tam poznaje znaną niegdyś aktorkę, która aż do tego momentu rzadko liczyła się ze zdaniem innych ludzi.

 

wtorek, 11 grudnia
19.00 SIEĆ
| NEVOD
reż. Aleksandra Strielanaja, Rosja 2017, 75’

Do rybackiej wioski nad brzegiem Morza Białego przyjeżdża młody chłopak. Szuka dziewczyny, która niespodziewanie zniknęła z jego życia. Miejscowy starzec, który zaoferował mu pomoc, zaciąga chłopaka coraz dalej w głąb tundry.

 

środa, 12 grudnia
19.00 PITER BY KASTA
| PITER BY KASTA
reż. Aleksiej Soboliew, Phil Lee, Rosja 2017, 62’

Balansująca na granicy gatunków opowieść o Petersburgu oczami czterech prostych chłopaków, którzy przeżyli już niejedno, ale pozostali wierni swoim ideałom. Inspiracją do filmu był album rosyjskiego hip-hopowego zespołu Kasta.

 

czwartek, 13 grudnia
19.00 LILI 
| LILI
reż. Anton Czyżykow, Ilja Czyżykow, Rosja 2018, 84’

W życiu młodej akrobatki Lili nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Niestety, dyrektor objazdowego cyrku, w którym pracuje dziewczyna, wbrew jej woli próbuje ją swatać z synem pewnego oficjela, by uzyskać zgodę na przedłużenie tournée.

 

21.00 DWOJE | DVOJE
reż. Timofiej Żałnin, Rosja 2018, 94’

Podczas wspólnego wyjazdu Andriej planuje poprosić swoją żonę o rozwód. Z powodu deszczu poziom wody w rzece się podnosi, odcinając im drogę do domu. Teraz oboje muszą zmierzyć się ze swoimi lękami i błędami z przeszłości.

 

piątek, 14 grudnia
19.00 SŁONIE MOGĄ W PIŁKĘ GRAĆ
| SLONY MOGUT IGRAT V FUTBOL
reż. Michaił Segał, Rosja 2018, 105’

Dmitrij to pedantyczny, odnoszący zawodowe sukcesy menager. Wyjazd w delegację i spotkanie ze szkolnym kolegą rozpoczynają w jego życiu rodzaj gry z której mógłby łatwo zrezygnować gdyby tylko wiedział, że bierze w niej udział.

 

21.15 SERCE ŚWIATA | SERDCE MIRA
reż. Natalia Mieszczaninowa, Rosja 2018, 120’

Jegor jest weterynarzem w ośrodku szkoleniowym dla psów myśliwskich. Podejmie się każdej pracy, byle przypodobać się swojemu chlebodawcy, skrycie marząc o tym, by zostać członkiem jego rodziny. Grand Prix tegorocznej edycji festiwalu Sputnik nad Polską.

 

sobota, 15 grudnia
19.00 LEGENDA O KOŁOWRACIE |
LEGENDA O KOLOVRATE
reż. Dżanik Fajzijew, Iwan Szurchowiecki, Rosja 2017, 117’

XIII wiek. Ruś wkrótce padnie na kolana przed mongolskim władcą Batu-chanem, któremu niemal nikt nie stawia już oporu. Wyzwanie rzuca mu tylko jeden wojownik, rycerz Jewpatis Kołowrat. Historyczna superprodukcja z elementami fantasy.

 

21.15 TRENER | TRENER
reż. Daniła Kozłowskij, Rosja 2018, 138’

Piłkarz narodowej drużyny popełnia błąd, który dla niego oznacza koniec kariery. Zostaje trenerem prowincjalnego klubu i to właśnie dla swoich nowych podopiecznych będzie musiał ponownie uwierzyć w siebie.

 

niedziela, 16 grudnia
16.45 RERBERG I TARKOWSKI: ODWROTNA STRONA STALKERA

| RERBERG I TARKOVSKY. OBRATNAYA STORONA STALKERA
reż. Igor Majboroda, Rosja 2009, 140’

Część dokumentalnego cyklu opowiadającego o życiu i twórczości znanego operatora filmowego Georgija Rerberga oraz o jego słynnym konflikcie z reżyserem Andriejem Tarkowskim na planie filmu Stalker.

 

19.15 NIECH BĘDZIE LIZA | PUST BUDET LIZA
reż. Igor Kagramanow, Rosja 2018, 85’

Katia mieszka z rodziną w niewielkim mieście na prowincji. Jej matka poważnie podupada na zdrowiu i decyduje się na przepisanie całego majątku synowi, z pominięciem Katii. Nie mogąc się z tym pogodzić kobieta podejmuje desperacką decyzję.

 

21.00 PODRZUTKI | PODBROSY
reż. Iwan I. Twierdowskij, Francja/Irlandia/Rosja Litwa 2018, 95’

Wyróżniona na festiwalu w Karlowych Warach historia cierpiącego na rzadką chorobę młodego chłopaka, który całe życie spędził w domu dziecka. Kiedy matka niespodziewanie zabiera go do siebie, trafia do przestępczego półświatka.

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)
Karnet (12 seansów): 108 zł

*Zakup Karnetu online pod adresem kasa@kinopodbaranami.pl

 

SPOT FESTIWALOWY:

Bookmark and Share

archiwum