kpb

Dojrzałe Kino: Narodziny gwiazdy

środa, 5 grudnia 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 5 grudnia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz debiutanckiego filmu Bradley'a Coopera Narodziny gwiazdy - współczesnej wersji wypełnionej muzyką historii miłosnej, która zachwyciła wiele pokoleń widzów. 

 

Aktor Bradley Cooper (American Hustle, Drugie Oblicze) w swoim reżyserskim debiucie prezentuje nową wersję muzycznego dramatu, w którego wcześniejszych odsłonach wystąpili m.in. Judy Garland, James Mason, Kris Kristofferson i Barbra Streisand. Narodziny gwiazdy to poruszająca opowieść o niezwykłej relacji popularnego muzyka country u schyłku jego kariery i młodej, utalentowanej piosenkarki, której gwiazda jeszcze nie rozbłysła. W głównych rolach wystąpili reżyser filmu Bradley Cooper oraz Stefani Germanotta, znana na całym świecie jako  piosenkarka Lady Gaga. Towarzyszą im Sam Elliott i Dave Chappelle.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

NARODZINY GWIAZDY | A STAR IS BORN
reż. Bradley Cooper, USA 2018, 135'

MFF w Wenecji 2018: Nagroda Fundacji Smithers
MFF w Toronto 2018: nominacja do nagrody People's Choice
Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego dramatu, najlepszego aktora w dramacie (Bradley Cooper), najlepszej aktorki w dramacie (Lady Gaga), najlepszego reżysera (Bradley Cooper) i najlepszej piosenki ("The Shallow", wyk. Lady Gaga i Bradley Cooper)
Nagrody Critics' Choice 2019: 9 nominacji

Jackson Maine, gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally. Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania ją do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa jego dokonania, muzykowi jest coraz trudniej poradzić sobie ze słabnącą popularnością.

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum