kpb

Winni - pokaz przedpremierowy (MOS)

WINNI (reż. Gustav Möller)
- pokaz przedpremierowy

niedziela, 14 października 2018, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W niedzielę, 14 października, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz nagrodzonego na festiwalu Sundance duńskiego thrillera Winni w reżyserii Gustava Möllera. Pokaz odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

 

Winni to prawdziwa sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Opowiada o policjancie, który w trakcie dyżuru przy telefonie alarmowym odbiera połączenie od porwanej kobiety. Tylko od niego zależy czy kobieta przeżyje. Reżyser Gustava Möller stworzył bardzo oszczędny w środkach, ale trzymający w napięciu thriller, przywołujący na myśl Locke’a z Tomem Hardym.

 

Polska premiera: 9 listopada 2018 roku

Pokaz odbędzie się w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy) | 14 zł (senior)

 

O FILMIE:

WINNI | DEN SKYLDIGE
reż. Gustav Möller, Dania 2018, 89'


fot. Nikolaj Moeller

MFF Sundance 2018: Konkurs Główny, Nagroda Publiczności dla najlepszego dramatu zagranicznego
MFF w Rotterdamie (IFFR) 2018: Nagroda Publiczności

Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie.
W Winnych każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

 

ZWIASTUN:

 

ORGANIZATORZY:

CICAE

Europa Cinemas

 

POLSCY PARTNERZY PROJEKTU:

Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum