kpb

Baranki w Pieluchach: Kamerdyner

czwartek, 11 października 2018, godz. 11.00

 

 

W czwartek, 11 października, zapraszamy rodziców z niemowlakami na pokaz nagrodzonego Srebrnymi Lwami w Gdyni filmu Filipa Bajona Kamerdyner - zrealizowanej z rozmachem historii Polaków, Kaszubów i Niemców, próbujących koegzystować w międzywojennej rzeczywistości.

 

Najnowszy film Filipa Bajona Kamerdyner to epicka opowieść o osieroconym kaszubskim chłopaku wychowanym w rodzinie pruskich arystokratów, który zakochuje się w córce swoich opiekunów. Wszystko się zmienia, gdy po odzyskaniu przez Polskę niepodległości rodzina jego ukochanej traci swoją pozycję, a relacje między Polakami, Niemcami i Kaszubami stają się coraz bardziej napięte. W filmie wystąpili Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Janusz Gajos, Anna Radwan, Adam Woronowicz, Borys Szyc, Kamilla Baar-Kochańska, Łukasz Simlat, Marcel Sabat i Daniel Olbrychski.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni film nagrodzono Srebrnymi Lwami, a Adam Woronowicz otrzymał statuetkę za najlepszą pierwszoplanową rolę męską.

 

Bilety: 13 zł

 

Widzowie z biletami z Baranków w Pieluchach otrzymują 20% zniżki na pobyt w Bawialnii M. w stylu Montessori (ul. Kościelna 3).

 

O FILMIE:  

KAMERDYNER | KAMERDYNER
reż. Filip Bajon, Polska 2018, 147’


fot. Rafał Pijański / FILMICON

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: Srebrne Lwy, najlepsza pierwszoplanowa rola męska (Adam Woronowicz), najlepsza muzyka (Antoni Łazarkiewicz), najlepsza charakteryzacja

Mateusz Krol, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę, Gerdę von Krauss. Dorasta w pałacu wraz ze swoją rówieśniczką i córką gospodarzy, z którą wkrótce łączy go miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke, który walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski. Po odzyskaniu niepodległości Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wraz ze zmianą układu sił wszyscy czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść.

 

ZWIASTUN:


 

O CYKLU:

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny film z bieżącego repertuaru, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.   

 

Zachęcamy do kolekcjonowania biletów na pokazy cyklu Baranki w pieluchach!
5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny* seans w Kinie Pod Baranami! :-)
*Promocja obejmuje seanse repertuarowe od wtorku do czwartku i nie obejmuje przeglądów, festiwali oraz filmów zastrzeżonych przez dystrybutora.

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl  

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

PARTNERZY:

  
                           
              

Bookmark and Share

archiwum