kpb

Dojrzałe Kino: Czarne bractwo. BlacKkKlansman

środa,  10 października 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 10 października, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz laureata Grand Prix tegorocznego festiwalu w Cannes - filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman w reżyserii Spike’a Lee.

 

Czarne bractwo. BlacKkKlansman to najnowsze dzieło kultowego Afro-Amerykańskiego reżysera Spike’a Lee. Autor takich filmów jak Malcolm X i Rób, co należy tym razem prezentuje opartą na faktach historię dwóch detektywów, którzy w latach 70. postanowili przeniknąć do struktur niesławnego Ku Klux Klanu, aby uniemożliwić jego członkom przejęcie władzy w Colorado Springs. Reżyser sięga do historii, jednocześnie we właściwym sobie stylu komentując aktualną rzeczywistość społeczno-polityczną w Stanach Zjednoczonych. W rolach głównych wystąpili syn Denzela Washingtona, John David Washington i Adam Driver (Paterson, Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi), a towarzyszą im m.in. Topher Grace (serial Różowe lata 70.) jako Wielki Mistrz KKK David Duke oraz Alec Baldwin i Ryan Eggold (serial Czarna lista). Film zdobył w tym roku Grand Prix oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego festiwalu w Cannes oraz Nagrodę Publiczności podczas festiwalu w Locarno.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:    

CZARNE BRACTWO. BLACKKKLANSMAN | BLACKKKLANSMAN
reż. Spike Lee, USA 2018, 128’


MFF w Cannes 2018: Grand Prix, Nagroda Jury Ekumenicznego
MFF w Locarno 2018: Nagroda Publiczności

Początek lat siedemdziesiątych. Ron Stallworth jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, policjant odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltrację Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Filipem Zimmermanem tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur organizacji. Chcą udowodnić rasistowskie działania organizacji i uniemożliwić Klanowi dokonanie krwawego zamachu.

 

ZWIASTUN:


 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

 

 

Bookmark and Share

archiwum