kpb

Majówka z Żubrem Pompikiem - relacja

MAJÓWKA Z ŻUBREM POMPIKIEM
14 maja 2018
Kino Pod Baranami

 

 

Gdzie swoje mieszkania budują leśne zwierzęta?
Czym żywi się ryjówka, a co na śniadanie zjada żubr?
Jakie zwierzęta nie śpią nocą?
Czego nie wolno robić w lesie?

Odpowiedzi na te i inne pytania, poznały przedszkolaki w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Majówka z Żubrem Pompikiem, której krakowska odsłona odbyła się 14 maja w Kinie Pod Baranami.

 

Inspiracją do przeprowadzenia akcji był nowy polski serial animowany Żubr Pompik, stworzony na podstawie serii książek o tym samym tytule, których autorem jest Tomasz Samojlik. Głównym bohaterem animacji jest Żubr Pompik – najbardziej ciekawskie zwierzę w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub... żartem.

 

Podczas pokazu, dzieci z krakowskich przedszkoli zobaczyły cztery odcinki serialu, a także wzięły udział w spotkaniu z panią Przyrodnik Joanną Mieszkowicz z Fundacji Aeris Futuro, która zdradziła im niejedną leśną tajemnicę. Wyraźnie było widać, że zgromadzonym w kinie maluchom bardzo bliska jest troska o dobro przyrody. Potwierdzała to zarówno wysoka frekwencja - Kino Pod Baranami odwiedziło ponad 150 dzieci z 7 krakowskich przedszkoli – jak i niezwykła aktywność małych widzów. Pytaniom oraz trafnym spostrzeżeniom na temat odpowiedniego zachowania w lesie, troski o zwierzęta oraz ekologii, właściwie nie było końca!

 

 

Spotkanie zakończyła wspólna sesja zdjęciowa, podczas której chętne grupy mogły sfotografować się z bohaterem dnia – Żubrem Pompikiem. A o dalszych przygodach ciekawskiego zwierzątka, dzięki otrzymanym książeczkom, dzieci będą mogły posłuchać także podczas kolejnych dni w przedszkolu. W dalszym poznawaniu puszczy i jej mieszkańców pomoże również zestaw materiałów dydaktycznych - m.in. plansze do kolorowania i karty edukacyjne - który każda grupa zabrała ze sobą do przedszkola.

 

Majówka z Żubrem Pompikiem to nie jedyna okazja na spotkanie z ciekawskim mieszkańcem puszczy. Serial zostanie zaprezentowany także w ramach poranków filmowych Baranki Dzieciom. Zapraszamy już 20 maja o godz. 11.00!

Bookmark and Share

archiwum