kpb

58. Krakowski Festiwal Filmowy

58. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
27 maja - 3 czerwca 2018

W dniach 27 maja - 3 czerwca zapraszamy na 58. Krakowski Festiwal Filmowy - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkometrażowym filmom fabularnym. W ciągu 8 dni widzowie zobaczą około 250 najciekawszych produkcji z Polski i całego świata, prezentowanych w 4 konkursach i 14 sekcjach pozakonkursowych. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, koncerty oraz wydarzenia dla branży KFF Industry, takie jak prezentacje nowych polskich projektów dokumentalnych.

 

Festiwal otworzy pokaz dokumentalnego filmu Koncert na dwoje Tomasza Drozdowicza - pełnej barwnych epizodów opowieść o wybitnym dyrygencie, pianiście i kompozytorze Jerzym Maksymiuku, a także intymny opis niezwykłej relacji, jaką tworzy ze swoją żoną Ewą. Jednym z gości Festiwalu będzie pisarz, scenarzysta i wykładowca Edgar Keret, bohater dokumentu Etgar Keret: Based on a True Story autorstwa Stephane'a Kaasa i Rutgera Lemma, który zaprezentowany zostanie w ramach sekcji Opowieści ze świata. Do Krakowa powróci syryjski reżyser Talal Derki (The Return to Homs) z najnowszym filmem Of Fathers and Sons (nagroda na festiwalu Sundance), a wśród polskich filmów konkursowych m.in. głośny dokument Marty Prus Over the limit.

 

Tegoroczną nagrodę Smoka Smoków otrzyma Sergei Loznitsa, wybitny twórca filmów dokumentalnych, który w Krakowie zwyciężał wielokrotnie. W programie retrospektywa twórczości laureata oraz master class. Gościem specjalnym tej edycji jest kinematografia estońska. W ramach sekcji Fokus na Estonię zaprezentowane zostaną najnowsze filmy dokumentalne i krótkometrażowe.

 

PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ

 

Pełny program festiwalu na www.krakowfilmfestival.pl
Facebook: www.facebook.com/krakowfilmfest
Twitter: www.twitter.com/krakowfilmfest
YouTube: www.youtube.com/user/KrakowFilmFoundation
Instagram: https://instagram.com/krakowfilmfestival/

 

BILETY:

Seanse przed godz. 17: 9 zł
Seanse po godz. 17 (włącznie z godz. 17.00): 18 zł 

Bilet na ceremonię otwarcia festiwalu (27.05.2018): 21 zł*
*
dla osób nie posiadających karnetów i akredytacji

Bilet na ceremonię zamknięcia festiwalu (02.06.2018): 26 zł*
*
zakup biletu obowiązuje również osoby posiadające karnety (wszystkie rodz.)

Bilety na pokazy filmów nagrodzonych (03.06.2018): 9 zł (przed godz. 17), 18 zł (po godz. 17)

Bilet na Toast za Rzeczpospolitą, czyli pokaz filmów Rzeźbiarz z kamerą/Polonia Restituta/Sztandar wolności z muzyką na żywo (01.06.2018): 22 zł 

 

BILETY GRUPOWE:

Grupowy przed godz. 17: 7 zł
Grupowy po godz. 17 (włącznie z godz. 17.00): 13 zł
 
Bilet grupowy – zorganizowane grupy szkolne powyżej 10 osób (opiekun gratis). Do wykorzystania w terminie 27 maja - 3 czerwca 2018. Nie obowiązuje na ceremonię zakończenia festiwalu. Rezerwacja biletów grupowych pod adresem: bilety@kff.com.pl

 

KARNETY:

Normalny: 160 zł*

Ulgowy: 80 zł**

Dzienny: 45 zł***

 

* Karnet normalny upoważnia posiadacza do wstępu na wszystkie projekcje filmowe w dniach 27 maja – 3 czerwca 2018, oprócz ceremonii o zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie biletu (26 zł). Karnet obowiązuje również na pokazy filmów nagrodzonych oraz Toast za Rzeczposopolitą, czyli pokaz filmów Rzeźbiarz z kamerą/Polonia Restituta/Sztandar wolności z muzyką na żywo (1 czerwca w Kijów.Centrum).

 

** Karnet ulgowy upoważnia posiadacza do wstępu na wszystkie projekcje filmowe w dniach 27 maja – 3 czerwca 2018, oprócz ceremonii zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie biletu (26 zł). Karnet obowiązuje również na pokazy filmów nagrodzonych oraz Toast za Rzeczposopolitą, czyli pokaz filmów Rzeźbiarz z kamerą/Polonia Restituta/Sztandar wolności z muzyką na żywo (1 czerwca w Kijów.Centrum).

Karnet ulgowy przysługuje uczniom, studentom 1, 2 i 3 stopnia, emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym. Nie przysługuje studentom studiów podyplomowych. Karnety obowiązują również na pokazy filmów nagrodzonych.

 

*** Karnet dzienny obowiązuje na wszystkie pokazy w wybranym dniu w terminie 27 maja – 3 czerwca 2018, oprócz ceremonii zakończenia festiwalu, na którą konieczne jest zakupienie biletu (26 zł). Karnet obowiązuje również na pokazy filmów nagrodzonych oraz Toast za Rzeczposopolitą, czyli pokaz filmów Rzeźbiarz z kamerą/Polonia Restituta/Sztandar wolności z muzyką na żywo (1 czerwca w Kijów.Centrum).

 

Ilość miejsc w kinach jest ograniczona. Posiadaczom karnetów zalecamy odbiór bezpłatnych biletów w kasach kin dzień przed planowanym seansem lub w dniu seansu najpóźniej 30 minut przed jego rozpoczęciem. W przeciwnym razie nie gwarantujemy wolnych miejsc.

 

Aby mieć możliwość rezerwacji bezpłatnych biletów przez Internet musisz założyć konto MY KFF i zalogować się przed kupnem karnetu. W przeciwnym razie bilety bezpłatne rezerwować i odbierać będzie można wyłącznie w kasach kin.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować przez Internet lub odbierać w kasach kin na dzień przed seansem lub w dzień seansu. 

Wstęp na salę: pierwszeństwo mają osoby z biletami (w tym bezpłatnymi), w drugiej kolejności widzowie z karnetami i akredytacjami nieposiadające biletów.

 

GDZIE KUPIĆ?

Bilety do nabycia na stronie internetowej festiwalu oraz w kinach festiwalowych: Kijów.Centrum, kino Mikro, Kino Pod Baranami, Krakowskie Centrum Kinowe ARS.
Bilety na seanse w Małopolskim Ogrodzie Sztuki do nabycia również w Kinie Pod Baranami.
W czasie festiwalu wszystkie bilety można zakupić w Centrum Festiwalowym w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

 

SPOT:

Bookmark and Share

archiwum