kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: Prawdziwa historia

czwartek, 17 maja 2018, godz. 23.00

 

 

W czwartek, 17 maja, w ramach kolejnego spotkania Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego na ekranie pojawią się Emanuelle Seigner oraz Eva Green w najnowszym filmie Romana Polańskiego Prawdziwa historia. Zapraszamy! 

 

Prawdziwa historia to trzymający w napięciu thriller psychologiczny autorstwa Romana Polańskiego o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. W rolach głównych wystąpiły Emmanuelle Seigner (Wenus w futrze) oraz Eva Green (Tajemniczy dom pani Peregrine). Współtwórcą scenariusza jest Olivier Assayas, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu Personal Shopper.

 

Gospodynią spotkania będzie Asia Kornatowska - studentka drugiego roku Zarządzania międzynarodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:  

PRAWDZIWA HISTORIA | D'APRÈS UNE HISTOIRE VRAIE
reż. Roman Polański, Belgia/Polska/Francja 2018, 110’

MFF w Sztokholmie 2017: Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą wielbicielkę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, traci swoje pierwotne znaczenie.

 

ZWIASTUN:

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

Bookmark and Share

archiwum