kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: 120 uderzeń serca (przedpremierowo!)

czwartek, 10 maja 2018, godz. 22.30

 


fot. Celine Nieszawer

 

W czwartek, 10 maja, odbędzie się kolejne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W programie przedpremierowy pokaz filmu 120 uderzeń serca - nagrodzonego na festiwalu w Cannes dramatu w reżyserii Robina Campillo. Zapraszamy!

 

120 uderzeń serca  to porywająca opowieść o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. Reżyserem filmu nagrodzonego sześcioma Cezarami oraz Grand Prix na festiwalu w Cannes w 2017 roku jest Robin Campillo, twórca Eastern Boys.

 

Gospodynią spotkania będzie Malwa Olejnik - studentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Kryminalistyki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

 

Czwartkowe noce w Kinie Pod Baranami to najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru. To filmy prowokujące do całonocnej dyskusji prowadzonej  w studenckim gronie. Przed burzliwą wymianą zdań poczęstujemy Was kanapkami, kawą i herbatą.

 

Po seansie - darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

BILETY dla studentów: 11 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą otrzymać kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć TUTAJ.

 

O FILMIE:  

120 UDERZEŃ SERCA | | 120 BATTEMENTS PAR MINUTE
reż. Robin Campillo, Francja 2017, 143'


(c) Celine Nieszawer

Cezary 2018: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny (Robin Campillo), najlepsza drugoplanowa rola męska (Antoine Reinartz), najlepszy debiut aktorski (Nahuel Pérez Biscayart), najlepszy montaż, najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa
MFF w Cannes 2017: konkurs główny, Nagroda Jury (Robin Campillo), Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, Nagroda François Chalais, Palma 'Queer'
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: najlepszy montaż
MFF w San Sebastián 2017: najlepszy film
Nagroda LUX 2017: oficjalna selekcja
Festiwal All About Freedom 2017: najlepszy film

Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90.

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90-te, epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca to pełen pasji i furii portret młodości spotykającej śmierć, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90 – tych: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

Strona sNKF na Facebooku .
Twitter -
TUTAJ.  

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

MÓWIĄ O NAS:


      

    

      

Bookmark and Share

archiwum