kpb

AudioMovie - prezentacja aplikacji z audiodeskrypcją

PROJEKT AUDIOMOVIE
- prezentacja aplikacji z audiodeskrypcją

wtorek, 30 stycznia 2018, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 


 
We wtorek, 30 stycznia, w Kinie Pod Baranami odbędzie się konferencja prasowa projektu AUDIOMOVIE - systemu do obsługi audiodeskrypcji i audionapisów na potrzeby seansów kinowych. To innowacyjna metoda pozwalająca osobom z dysfunkcjami wzroku, dysleksją oraz starszym widzom doświadczać w pełni magii kina.


Projekt AudioMovie wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które z różnych względów mogą czuć się wykluczone z życia kulturalnego. W trakcie pokazów filmowych starsi kinomani oraz dyslektycy często doświadczają trudności w czytaniu napisów w standardowym tempie ich wyświetlania. Osoby z wrodzoną lub nabytą dysfunkcją wzroku również mają ograniczony dostęp do najnowszych produkcji filmowych, ponieważ kina często nie posiadają odpowiedniego sprzętu do audiodeskrypcji.

AudioMovie to innowacyjna w skali światowej aplikacja, która umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

To nowoczesne rozwiązanie daje możliwość współuczestniczenia i współprzeżywania wszystkim widzom, niezależnie od od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku. Sprawia, że kino staje się dostępne dla wszystkich. Projekt AudioMovie jest finalistą konkursu UPC Digital Imagination Challenge, w którym zajął trzecie miejsce.
 
W ramach konferencji odbędzie się prezentacja działania aplikacji, aby móc z niej skorzystać niezbędne jest posiadanie smartfona oraz zestawu słuchawkowego. Aplikację można pobrać z AppStore oraz Google Play.
 
Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na www.audiomovie.pl, pod adresem kontakt@audiomovie.pl oraz tel. +48 601 330 581

 

Zainteresowanych udziałem w prezentacji prosimy o kontakt pod adresem ak@kinopodbaranami.pl.

 

PARTNERZY:

Fundacja Siódmy Zmysł
Instytut Technik Innowacyjnych
Uniwersytet Jagielloński
Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji “Katarynka”
Centrum Transferu Technologii EMAG Sp. z o.o.
Kino Pod Baranami
 
Projekt został zrealizowany w ramach programu “Innowacje Społeczne” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Bookmark and Share

archiwum