kpb

Dojrzałe Kino: Czas mroku

środa, 31 stycznia 2018, godz. 11.00 (Sala Czerwona - prelekcja i dyskusja)
środa, 31 stycznia 2018, godz. 11.00 
(Sala Niebieska - transmisja prelekcji)

 

  

 

W środę, 31 stycznia, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz filmu Czas mroku w reżyserii Joe Wrighta, z nagrodzonym Złotym Globem Garym Oldmanem w roli Winstona Churchilla. 

 

Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony’ego McCartena w filmie Czas mroku widzowie mają szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę. Poznają go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Uhonorwanemu Złotym Globem za tę rolę Gary'emu Oldmanowi na ekranie towarzyszą m.in. nominowana do nagrody BAFTA Kristin Scott Thomas oraz Lily James. Za reżyserię odpowiada Joe Wright, twórca Pokuty, Dumy i uprzedzenia oraz Anny Kareniny.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

Uwaga! Ze względu na duże zainteresowanie pokazem, seans odbędzie się na dwóch salach.
Na Sali Niebieskiej - transmisja prelekcji.
Dyskusja po filmie na Sali Czerwonej.

 

O FILMIE:  

CZAS MROKU | DARKEST HOUR
reż. Joe Wright, Wielka Brytania 2017, 126'

Oscary 2018: 6 nominacji - najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Gary Oldman), najlepsze zdjęcia (Bruno Delbonnel), najlepsza scenografia, najlepsza charakteryzacja, najlepsze kostiumy
Złote Globy 2018: najlepszy aktor w dramacie (Gary Oldman)
Nagrody BAFTA 2018: 9 nominacji, w tym do nagrody dla najlepszego filmu, najlepszego aktora pierwszoplanowego (Gary Oldman) i najlepszej aktorki drugoplanowej (Kristin Scott Thomas)
MFF w Palm Springs 2017: najlepszy aktor (Gary Oldman)

Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill. Ma przeciw sobie członków własnej partii oraz króla – Jerzego VI (laureat Emmy Ben Mendelsohn), sceptycznie przyglądającego się poczynaniom premiera. 10 maja 1940 roku przed Churchillem być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy, który ocali brytyjski naród przed koszmarem wojny, czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga?

 

ZWIASTUN: 

 
zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY:

  
            

     

 
       

  

Bookmark and Share

archiwum