kpb

Gniew - pokaz filmu z dyskusją w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

GNIEW (reż. Ludwig Shammasian, Paul Shammasian)
- pokaz filmu z dyskusją
poniedziałek, 29 stycznia 2018, godz. 20.15
Małopolski Ogród Sztuki

 

 

W poniedziałek, 29 stycznia, zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na specjalny pokaz filmu Gniew Ludwiga i Paula Shammasianów z wybitną rolą Orlando Blooma. Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem.

 

W najnowszym dziele braci Shammasianów, znany z hollywoodzkich superprodukcji Orlando Bloom wcielił się w rolę irlandzkiego robotnika borykającego się z psychiczną traumą. Gniew to brutalnie szczera opowieść o cierpieniu i mocy przebaczenia, którą ogląda się z zapartym tchem.

 

Projekcji filmu towarzyszyć będzie dyskusja, którą poprowadzi Karol Kleczka - doktorant filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, publicysta, dziennikarz portalu DEON.pl.

 

Pokaz odbędzie się w sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 

BILETY: 12,90 zł

Bilety do nabycia w kasie w MOS (przed wejściem do sali kinowej), w kasach Kina Pod Baranami, oraz online. 

 

O FILMIE:

GNIEW | ROMANS
reż. Ludwig Shammasian, Paul Shammasian, Wielka Brytania 2017, 95’

Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

Bookmark and Share

archiwum