kpb

DKF Wysokich Obcasów: Happy End (przedpremierowo!)

DKF WYSOKICH OBCASÓW:
HAPPY END (reż. Michael Haneke)
- pokaz przedpremierowy

środa, 31 stycznia 2018, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

 

 

Wspólnie z „Wysokimi Obcasami” - magazynem Gazety Wyborczej - oraz Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Happy End - najnowszego dzieła Michaela Haneke z udziałem Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignanta i Mathieu Kassovitza. 

 

Z jednej strony Happy End to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc,  władza technologii). Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. Happy End to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert (Elle, Pianistka), Matthieu Kassovitza (Amelia) i Jean-Louis Trintignanta (Miłość).

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 16 marca 2018 roku.

 

ZNIŻKA: Z numerem „Wysokich Obcasów” wydanym 27 stycznia 2018 - bilet w cenie 13 zł.

 

BILETY: 

22 zł (normalny)

15 zł (ulgowy)

13 zł - za okazaniem aktualnego  numeru „Wysokich Obcasów” (wydanie z 27 stycznia 2018)

 

O FILMIE:

HAPPY END | HAPPY END
reż. Michael Haneke, Austria/Francja/Niemcy, 108'

MFF w Cannes 2017: konkurs główny
FF w Monachium 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego
FF w Sydney 2017: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny.  Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum