kpb

Niemiłość - pokaz przedpremierowy z dyskusją

NIEMIŁOŚĆ (reż. Andriej Zwiagincew)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją

czwartek, 25 stycznia 2018, 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 25 stycznia, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Niemiłość - rosyjskiego kandydata do Oscara w reżyserii Andrieja Zwiagincewa. Projekcji filmu towarzyszyć będzie dyskusja.

 

W swoim najnowszym dziele Andriej Zwiagincew udowadnia, że wyobrażenie świata bez miłości jako futurystycznej wizji ery robotów jest błędne. Zdaniem twórcy Lewiatana wystarczy zajrzeć przez okno, przypatrzeć się podstawowym komórkom społecznym i nastawieniu na osobisty sukces, powszechnie panującemu współcześnie mitowi szczęśliwości. Prezentowana przedpremierowo w Kinie Pod Baranami Niemiłość to obraz bezwzględnej walki między małżonkami, w której nie ma miejsca na 12-letniego syna, Aloszę, a podstawowy pierwiastek spajający - miłość - wyczerpał się do dna.

Niemiłość  nominowano do Złotego Globu oraz nagrodzono m.in. na festiwalu filmowym w Cannes w 2017 roku, gdzie film otrzymał Nagrodę Jury. Produkcja Zwiagincewa będzie również walczyć o nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

Po seansie Diana Sałacka porozmawia z psycholożką Małgorzatą Dziewą o miejscu miłości we współczesnym świecie, wyzwaniach współczesnych mitów czy ideałów oraz radzeniu sobie z momentami kryzysu. Zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji!

 

Polską premierę filmu zaplanowano na 2 lutego 2018 roku.

 

BILETY:

20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

NIEMIŁOŚĆ | NELYUBOV
reż. Andriej Zwiagincew, Rosja/Francja/Belgia/Niemcy 2017, 127’

Oscary 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Złote Globy 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
MFF w Cannes 2017: Nagroda Jury (Andriej Zwiagincew)
Camerimage 2017: Srebrna Żaba (Michaił Krichman)
Europejskie Nagrody Filmowe 2017: Nagroda Carlo di Palmy dla najlepszego operatora (Michaił Krichman), najlepszy kompozytor (Jewgienij Galperin, Sasza Galperin)
MFF w Londynie 2017: najlepszy film
FF w Monachium 2017:  najlepszy film zagraniczny
MFF w Zagrzebiu 2017: najlepszy film

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spiwak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza (Matwiej Nowikow). Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum